את פתיחת שנת הלימודים מציינת המועצה האזורית בנימין בפתיחת שלושה מוסדות ייחודיים בתחומה.

התיכון הדתי לבנים אקסטרני יפעל על ידי רשת 'דעת'. את התיכון הממלכתי יזמה המועצה עבור יישובי מערב בנימין החילונים: נעלה, ניל"י וכפר האורנים.

היום נפתח גם בית ספר ראשון בבנימין לחינוך המיוחד והוא יפעל על ידי המועצה ביישוב אדם. תלמידים מיישובי בנימין הלומדים בחינוך המיוחד לא יצטרכו לנסוע ללימודים במוסדות בעיר אלא ישארו בקרבת הבית.

ראש המועצה ישראל גנץ הודה לאנשי אגף החינוך ואמר "אנחנו מאמינים בחינוך ומשקיעים בו. פתיחת שלשת המוסדות החדשים באו אחרי שנים של השקעה, חשיבה, שותפות עם הורים, הנהגות יישובים ומשרד החינוך. העמל הזה משתלם. אנחנו מגיעים לפתיחת השנה עם הבשורה המיוחדת וזה מרגש במיוחד. תודה לאנשי אגף החינוך במועצה על הובלת התהליכים. אני מברך את כל התלמידים, ההורים ואת צוותי החינוך המעולים שלנו בברכת שנת לימודים מוצלחת"

לצד זאת, חונכת המועצה כ-20 גני ילדים, 2 מעונות יום, מבנה תיכון חדש בגוש אדומים ועוד. ביישוב גבעת אסף נבנה גן ילדים ראשון. גם ביישוב החדש מלאכי השלום שהוסדר לאחרונה על ידי הממשלה, חונכת המועצה גן ילדים.

בבנימין 10,350 תלמידי יסודי הלומדים ב-35 בתי ספר שמהם עולים לכתה א' 1,850 תלמידים. 6,300 תלמידי על יסודי - בישיבות התיכוניות, באולפנות, ובתיכונים. 1,800 פעוטות החלו השבוע את שנת הלימודים ב-34 מעונות יום שמפעילה המועצה באמצעות עמותת 'אליעד'.