נתניהו ובן גביר
נתניהו ובן גבירצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לשכת ראש הממשלה הכחישה אחר הצהריים (שישי) כי התקבלה החלטה על הנחייתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לשב"ס להגביל את ביקורי משפחות האסירים.

בהודעת הלשכה נכתב: "בתגובה לדיווחים כאילו התקבלה החלטה בנוגע לאסירים הביטחוניים: מדובר בפייק ניוז. עוד לא התקבלה כל החלטה ולא תתקבל כזו, עד לדיון המיוחד בנושא בהשתתפות כלל גופי הביטחון, שקבע רה"מ נתניהו לשבוע הבא".

לשכת השר בן גביר הגיבה "ההחלטה לאכוף את פקודת שב"ס ולקיים את הוראות החוק, בכך שביקורי משפחות מחבלים שפוטים יהיו פעם בחודשיים ולא פעם בחודש, התקבלה בפגישת עבודה בין השר לביטחון לאומי לבין נציבת שב"ס, ביום י' באלול, 27 באוגוסט.

הובהר לנציבה ולכל גורם אחר, שאיש לא מעל החוק והפקודה, ושב"ס מחוייב לבצע את הוראות הפקודה שקובעת כי ביקורים לאסירים ביטחוניים יהיו פעם בחודשיים, זאת בהמשך לחקיקה שנכנסה לתוקף היום ולפיה אסיר בטחוני לא ישוחרר בשחרור מנהלי מוקדם".

מוקדם יותר פורסם כי בן גביר הנחה להגביל מיום ראשון הקרוב את ביקורי המשפחות של אסירים ביטחוניים פלסטינים לפעם בחודשיים, במקום פעם בחודש כנהוג כיום.

גורמי המקצוע בשב"כ, בצה"ל ובשירות בתי הסוהר מתנגדים לצעד, והזהירו כי הוא עלול לגרום להידרדרות במצב הביטחוני.

בטוויטר כתב השר לביטחון לאומי כי "כאנשי חוק, וכשר הממונה על מערכת אכיפת החוק, אין לשירות בתי הסוהר את האפשרות לחרוג מהוראות החוק ופקודת שירות בתי הסוהר הקובעות ביקור משפחות אצל אסירים ביטחוניים בכלא פעם בחודשיים ולא כפי ששב"ס אפשר עד כה ביקורים פעם בחודש. ברגע שנחשפתי לעובדה זו במהלך דיון על תנאי האסירים, הוריתי באופן מיידי לפעול בהתאם לחוק. כל גוף שלטוני חייב לפעול בהתאם לנהלים, לפקודות ולחוק".