דני דנון עם הספר החדש
דני דנון עם הספר החדשצילום: דוברות

ספרו של שגריר ישראל באו"ם לשעבר ח"כ דני דנון "בגוב האריות" המתאר את הפעילות הדיפלומטית שלו, ההישגים והאכזבות, יוצא לאור השבוע.

הספר פורש את סיפור מסעו לאו"ם ואת אירועי המפתח שהתרחשו בארגון במשך חמש השנים בהן כיהן כנציגה הקבוע ה-17 של ישראל לאומות המאוחדות.

דנון מספר על האירועים מאחורי הקלעים ועל חוויותיו בקו החזית של הזירה המדינית של ישראל, בתקופה זו שבה ידעה ישראל הצלחות ואכזבות. הוא חושף לראשונה מדוע קידם הנשיא אובמה בשלהי כהונתו מהלך נגד ישראל באו"ם, את היחסים המעניינים עם הנשיא טראמפ ואת הידידות האמיתית שנרקמה בינו ובין השגרירה ניקי היילי.

הוא גם מציג לראשונה את העבודה השקטה והחשאית של דיפלומטיה שהובילה להעברת שלוש שגרירויות לירושלים ולהסכמי אברהם ומבהיר מדוע על ישראל להיות גאה בזהותה ובאמונתה, לחשל את מערכות היחסים שלה עם עמים שונים ולקבל החלטות בנושאי מדיניות פנים וחוץ באופן עצמאי.

נוסף על כל אלה דנון משרטט מפת דרכים לעתידה של ישראל בזירה האזורית והעולמית, ומתווה את הנתיב שבו עלינו להתקדם כדי להמשיך ולתרום לשגשוג העולם, להשכנת שלום אזורי ולהבטחת ביטחוננו באזור הרה סכנות.

"ההגנה על מדינת ישראל בחוד החנית של הזירה הדיפלומטית, גוב האריות של האו"ם, היא עבודת קודש מרתקת שהיה לי הכבוד לעמוד בראשה במשך חמש שנים סוערות ורגישות בהן הבאנו הישגים דרמטיים למדינת ישראל אשר שיאם היה "הסכמי אברהם". אני שמח לחשוף בפני הקוראים הישראליים הצצה אל הנעשה מאחורי הקלעים של מסדרונות האו"ם והעבודה הרגישה אל מול מנהיגי העולם ושגרירי המדינות השונות", אמר ח"כ דנון.