רס"ל מ'
רס"ל מ'צילום: דובר צה"ל

רס"ל מ', המשרתת כראש מדור "רואים רחוק" ביחידה 9900 שבאגף המודיעין תקבל משר הביטחון אות הצטיינות משר הביטחון לקראת ראש השנה.

התכנית "רואים רחוק", מכשירה, משלבת ומגייסת בוגרים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי במקצועות ליבה משמעותיים בצה"ל.

מ' משרתת בצבא כ-7 שנים כאשר 6 מתוכן תחת המדור בתפקידים שונים, ביניהם הייתה מפקדת בקורס ובהכשרה מתקדמת בסדיר, בכניסה לקבע הקימה חוליה מבצעית של חיילי התוכנית עליה פיקדה במשך שלוש שנים ובסיום התפקיד נכנסה לתפקיד ראש המדור.

"להיות מפקד ברואים רחוק זה לא רק ללמד זה גם ללמוד, זה לקבל פרספקטיבה אחרת לחיים", אמרה. "לכולנו זה ברור מאליו לשרת את המדינה ולעשות צבא, לחיילי זה לא ברור מאליו זו התנדבות טהורה ולעבור איתם את התהליך ולראות כיצד הם נלחמים ולא מוותרים למרות כל האתגרים בדרך על מנת לקחת חלק מתרומה למדינה ולביטחון ישראל זה מעורר השראה".

עוד סיפרה על חוויותה: "אני חושבת שהדבר שגורם לי הכי הרבה להרגיש משמעותית זו ההבנה שאני חלק מעשייה משנת חיים, עשייה שנותנת הרבה תקווה להרבה בוגרים הנמצאים על הקשת המופלאה שנקראת אוטיזם ולמשפחותיהם".

"לראות את ההישגים המטורפים של החיילים בין האישיים ובין המקצועיים ולהתמלא בגאווה ונחת ולראות אותם גאים בעצמם ומתרגשים מההישגים ומהפסגות שהצליחו לכבוש זה ממלא את הלב!"