ח"כ עודד פורר אמר בשיחה עם ערוץ 7 בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין כי אין כל בעיה שבג"ץ יבטל את צמצום עילת הסבירות משום שהליכי החקיקה של חוק היסוד בנושא היו לא לגיטימיים - לדעתו.

"במקרה הזה אי אפשר להתייחס לחוק יסוד כמו כל חוק יסוד כי חוקקו אותו כמו חוק הביוב של מחוז דרום", טוען פורר.

בהמשך העניק גיבוי ליועצת המשפטית לממשלה ואמר כי "יש אמירה מאוד ברורה של הגורמים המשפטיים, שאגב גם אם לא מסכימים איתם, יש דרך לנהל דיון. זו שערורייה שהממשלה הזו חוסמת הבעת דעה של כל גורם מקצועי. הרבה פעמים דרג מדיני לא מסכים עם גורמים מקצועיים וזה לגיטימי. לא יכול להיות שלא מאפשרים לעמדות המקצועיות להישמע על שולחן הממשלה".

פורר ביקר בחריפות את הממשלה ואמר כי היא "לא עובדת בשביל אזרחי ישראל. אנחנו ערב ראש השנה, יש עליות מחירים של 20 ו-30 אחוזים בכל מוצרי היסוד, הריבית משתוללת ואנשים לא מצליחים להחזיר משכנתאות והלוואות והממשלה עוסקת במלים שלא מעניינות אף אזרח כמו נבצרות וסבירות - שכל המטרה שלהן היא לאפשר לממשלה לעשות ככל העולה על רוחה - ללא מגבלות".

"לצערי אנחנו כל פעם יורדים יותר ויותר נמוך. אני צופה משבר מאוד דרמטי בעיקר סביב חוק הגיוס. יש כאן ניסיון לשנות את פניה של המדינה והוא לא יצלח. המחיר שהמדינה תשלם בדרך הוא כבד מאוד", העריך.

לשאלה על אפשרות להקמת ממשלת אחדות השיב: "צריך להקים ממשלה ציונית וליברלית רחבה, לשים את העסקנים של ש"ס ויהדות התורה באופוזיציה להרבה מאוד שנים". עם זאת הוא העדיף להיאחז בטענה שנתניהו עשה את הבחירה שלו מבלי לספק תשובה ברורה בנוגע לאפשרות הצטרפותה של מפלגתו לממשלה רחבה.