ג'ורג'. בכורה חלומית
ג'ורג'. בכורה חלומיתצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

המלך ג'ורג'. ארבעה שחקנים צירפה בית"ר מאז מחזור פתיחת העונה בשבוע שעבר בו הפסידה להפועל חיפה בתוצאה 2:1 אחרי שהובילה.

הערב (שני) שלושה מארבעת שחקני הרכש החדשים פתחו בהרכב הפותח וגמלו מיד עם ניצחון ליגה ראשון העונה.

למעשה, 7 דקות בלבד היה צריך חלוץ הרכש החדש של הירושלמים, מיירון ג'ורג' שהגיע רק לפני מספר ימים לארץ, בכדי לכבוש את שער הבכורה שלו במדים הצהובים. חטיפה של אופיר קריאף במרכז המגרש ומסירה מצויינת שלו לחלוץ הרכש החדש, הסתיימה בשער והעלתה את הירושלמים ליתרון.

בדקה ה-20 חגג ג'ורג' יחד עם חבריו לקבוצה ואלפי האוהדים הירושלמים שמילאו את היציעים באצטדיון הי"א באשדוד, את שערו השני כשהתרומם לנגיחה אותה כבש פנימה מבישול של ירדן שועה, אך השער נפסל בטענה לעבירה במהלך הקפיצה.

5 דקות אחר כך, הצליחה אשדוד להשוות את התוצאה משער עצמי של שחקן הרכש הנוסף של הירושלמים, דני הוצ'קו.

שחקני בית"ר היו טובים הרבה יותר, לא הפסיקו לרוץ ונדמה היה כי השער הירושלמי באוויר.

בדקה ה-36 זה שוב קרה. שוב החלוץ הקוסטה-ריקני ג'ורג' היה מעורב כאשר מסירה שלו לעדי יונה הצעיר הסתיימה בשער המארחים מהנמל, אך שוב נפסל הגול לזכות הירושלמים כשהפעם הטענה הייתה לנבדל של החלוץ החדש ושתי הקבוצות ירדו בשיוויון 1:1 להפסקה.

אל המחצית השניה יצאו הירושלמים בניסיון להכריע את המשחק וכמה שיותר מהר בכדי שלא יקרה להם שוב המהפך כמו שקרה מול הפועל חיפה בשבוע שעבר במחזור הפתיחה כשאיבדו יתרון להפסד. מי שדאג שזה לא יקרה היה כמובן לא אחר מאשר מיירון ג'ורג'.

הרמה של מורזוב מצאה את ראשו של ג'ורג' שהפעם לא דחף ולא היה בנבדל. הפעם גם מערכת ה-VAR לא הצליחה לעצור את החלוץ המצויין שכבש במשחק הבכורה שלו במדים הצהובים-שחורים צמד שערים.

בית"ר הלכה לאחור, הסתכנה בשער שיוויון שלולא שוערה מיגל סילבה גם היה מגיע ואף הצליחה לחגוג שער נוסף שנפסל גם הוא, הפעם מרגלי החלוץ פרדי פריידי. זה נגמר עם ניצחון ראשון העונה לבית"ר בליגה, 2:1 על מ.ס. אשדוד שמצידה סופרת הפסד ליגה שני ברציפות.

בית"ר משיגה 3 נקודות חשובות שמוחקות את מינוס 4 הנקודות שהיו לה בשל העונש שהושת עליה על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל על אירועי גמר גביע המדינה לפני שלושה חודשים. האוהדים דרשו חיזוק התקפי והאוהדים קיבלו ובגדול. בדרך חזרה לצמרת?

אשדוד שעד הערב החזיקה ברצף של חמישה ניצחונות על בית"ר ירושלים, כולל אחד בגביע, שבכולם כבשה צמדים, סופגת ממנה צמד בעצמה ועם הפסד שני ברציפות והיכולת שהציגה, ובצירוף העובדה כי מדובר בהפסד ביתי בליגה חמישי ברציפות כולל סיום העונה שעברה, היא עשויה להתמודד העונה נגד הירידה.