רס"מ ע׳, שוטר מרחב דוד שנדקר באפוד ונטרל את המחבלת הערב בעיר העתיקה, שחזר את הרגעים בהם הבין שמדובר במחבלת.

"במהלך משמרת בעיר העתיקה בשער חוטה, הסתערה לעברי אשה והחלה לדקור אותי באזור המותניים בחוזקה. מיד הבנתי שמדובר במחבלת", סיפר.

הוא הסביר: "לא ביצעתי ירי כי היו במקום באותה עת עוברי אורח. הדפתי אותה בידיים וברגליים והשתמשתי בכוח בכדי לנטרל אותה. הסכין נשמטה מהיד שלה, וכשהיא הייתה מרותקת על הרצפה וחלפה הסכנה, אני וצוות מג"ב שהיה בסמוך אליי השתלטנו עליה ועצרנו אותה".

ע' הוסיף: "הבנתי שהאפוד שמר עלי ומנע את חדירת הסכין לגופי. אני ויתר שוטרי מרחב דוד שפועלים כאן נמשיך לפעול נגד מחבלים ומחבלות ולשמור על הבטחון".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן שיבח את ע' על תגובתו המהירה והנחושה ואמר בהערכת מצב שקיים בזירה: "המציאות מחייבת אותנו לדריכות מבצעית גבוהה כל הזמן ותגובה מהירה. במקרה זה נטרול מחבלת שהסתערה וניסתה לרצוח שוטר באמצעות דקירות סכין".

לדבריו, "תגובת השוטר הייתה מיידית, חדה ונחושה וכך גם של הכוח שהיה עמו. השוטר התעשט מהר ופעל לנטרול המחבלת והסכנה שנשקפה ממנה בכוח. אפוד המגן שעל גופו מנע פגיעה בו - מה שמוכיח גם את החשיבות של ציוד המיגון שעל השוטרים".

"לצד המשך פעילות לסיכול טרור, עלינו להמשיך להגיב בצורה מהירה, מקצועית וחדה אל מול איום 'המפגע הבודד', שפוגש אותנו בחודשים האחרונים לעיתים קרובות בדמות נערים צעירים, ובמקרה הזה- מחבלת בשנות ה-40 לחייה. יש למצות עמה את החקירה והדין עד תום, ולהמשיך בפעילות מבצעית יזומה לסיכול טרור ולאיתור איומי פח"ע מכל סוג שהם במרחב".

הסכין
הסכיןצילום: דוברות המשטרה

הערב מעט אחרי השעה 21:05, הגיעה מחבלת בת 44, שוהה בלתי חוקית תושבת אזור ג׳נין, הסתערה ודקרה שוטר של מרחב דוד שהוצב בסמוך לשער חוטה בעיר העתיקה בירושלים.

המחבלת שפניה היו מכוסות בחיג׳אב, שלפה סכין וניסתה לדקור את השוטר בגופו. השוטר שלא נפגע מהדקירה בעקבות אפוד המיגון, הגיב מיד כשהדף את המחבלת לרצפה בגופו וניטרל אותה בכוח. כוח משטרה ומג"ב שהיה בסמוך השתלט עליה יחד עם השוטר, ועצר את המחבלת שנלקחה לחקירה.