הרב יהודה מרמורשטיין ודודו סעדה
הרב יהודה מרמורשטיין ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את הרב יהודה מרמורשטיין מייסד ומנכ"ל עמותת עלה, שמטפלת בשיקום וקידום אנשים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות.

עמותת עלה התחילה לפני 40 שנה, עם קבוצה של 12 ילדים שחלו בדלקת קרום המוח ונותרו לצערנו פגועים. אליהם הצטרפו עם השנים ילדים רבים, חלקם פגועים מלידה.

"לצערנו רבים נפגעו בתאונות ביתיות כמו טביעה בבריכה בצימר או פגיעות ראש בתאונות קורקינט. במהלך השנים טיפלנו באלפי ילדים, היום מטופלים בעלה 600 ילדים.

בעבר ילד פגוע היה מטופל ע"י הוריו בבית עד גיל 3 ואז עבר למסגרות של חינוך מיוחד. היתה הסתרה, השתקה, החביאו את הילדים. היום אנחנו הולכים עם הילדים ברחובה של עיר בכל שבת בצהריים, הילדים לבושים בהידור, המשפחות מצטרפות אליהם, חלק מהתרומה של עלה זה לשלב אותם ולתת להם הכרה בחברה. הקמנו מעונות יום שיקומיים שמתפקדים ככיתת גן לכל דבר. היום יש לנו 4,200 תינוקות מגיל לידה. במסגרות שלנו אנחנו מקפידים על סדר יום לילד, יש תוכנית טיפולית מותאמת לכל ילד לפי צרכיו", הוא מספר.

"משפחה לילד פגוע זו התמודדות קשה מאוד מאוד. העולם חרב עליהם. אנחנו בעלה דואגים לעטוף את הילד במעטפת שלימה ומקיפה על מנת שהמשפחה תוכל להמשיך לתפקד, למנוע שבר נוסף על הפגיעה הקיימת".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט

האזנה נעימה.