אריה דרעי
אריה דרעיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת הכספים אישרה הבוקר (שלישי) את ההעברה התקציבית בסך 400 מיליון שקלים למשרד הפנים עבור תווי מזון למשפחות עניות.

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני: "נעשתה עבודה רצינית לגבי כלל האוכלוסיות, ואם יש מקומות שצריך לייעל נעשה זאת, אבל הצורך הוא גדול ויש פה מענה משמעותי בתקופה רגישה לאוכלוסיות החלשות ביותר, באופן המהיר והיעיל ביותר".

ח"כ נעמה לזימי תקפה בדיון על אופן חלוקת התלושים: "יש מצב שאנשים בכלל לא זכאים יקבלו תלושי מזון וזכאים, עניים מרודים, לא יקבלו".

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב לאישור בוועדת הכספים: "הבטחנו וקיימנו. מיזם תלושי המזון למשפחות עניות בישראל יוצא לדרך. אני מברך את ועדת הכספים על אישור התקציב, בכדי שנוכל להתחיל את הפעימה הראשונה כבר לקראת החגים".

דרעי ציין כי "לנגד עיני עמדה האוכלוסייה המוחלשת ביותר הזקוקה לביטחון תזונתי, בעיקר מול יוקר המחיה הגואה. זו חובתנו החברתית והיהודית. למיזם זה הכנסנו קבוצות נוספות כמו ניצולי שואה, מקבלי הבטחת הכנסה ועוד. ממיזם זה ייהנו כלל המגזרים בישראל באופן רוחבי ושקוף, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, ילדים וקשישים".

"במקביל ל'דגים' אנחנו ממשיכים לפעול במרץ ליצירת 'חכות' באמצעות הכשרות מקצועיות המותאמות לתושבי הפריפריה ואוכלוסיות מסוימות, תמריצים ליצירת אלפי מקומות עבודה, וכן בהקמת 'הרשות הלאומית למלחמה בעוני' שייעודה אחריות ממשלתית להוצאה ממעגל העוני ועליה על דרך המלך. אני מאחל לכולם שנה טובה ורווחה כלכלית", מסר לסיום.