נוריאל ומאירה
נוריאל ומאירהבאדיבות המצולמים

נוריאל אהרון לא ישכח כמה נדהם כשהבין שהבחורה שמולו היא אותה בחורה שחלפה על פניו שלוש שנים קודם לכן, כשבאחד הימים נכנסה לבית הוריו בעיר העתיקה קבוצת בנות חילוניות. הוא היה בדרכו החוצה, אבל הוא לא שוכח את המחשבה שחלפה אז בראשו: "אנחנו שני עולמות שונים לחלוטין, לעולם לא ניפגש", כך היה בטוח, והמשיך לדרכו.

השנים חלפו, והנה במסע לחיפוש הזוגיות מספרת לו הבחורה שפגש על הבית בעיר העתיקה שאליו הגיעה לפני שלוש שנים, על כמה לא הכירה את אורח החיים הדתי, כמה הופתעה ממה שראתה בו. "הגענו להדלקת נרות וקבלת שבת", היא סיפרה לו, "אני זוכרת שהיה ריח חזק של חלות... עלינו לגג של המשפחה שמשקיף על הרובע. בדרך אל הגג ראיתי ספריה עם ספרי מתמטיקה של בני גורן. הייתי ממש מופתעת שדתיים בכלל לומדים מתמטיקה".

"זה הבית שלנו, אני זוכר אתכן", הפתיע אותה נוריאל המופתע בעצמו, ונזכר שהוא היה בדרכו לכותל, לתרגל הכנה בדמיון לקראת השבת. "הייתי לבוש בבגדי שבת, פתחתי את הדלת לצאת וחיכיתי שתיכנסו"... אבל המחשבה שחלפה בראשו על העולמות השונים שלא ייפגשו פתחה במוחו חשיבת עומק על עולמות נפגשים ועולמות מתנגשים.

ההמשך כאילו נכתב מראש - נוריאל ואור התחתנו, וכל אותה קבוצה רקדה בחתונתם. כיום מנהל נוריאל אהרן את מכון דימיון נובע, ומפגש העולמות הוא בלב לבו של תהליך הדמיון.

בעיניו המהלך שחווה הוא סמל לחיים: "המפגש בחיי הזוגיות הוא מורכב, צריך לחבר עולמות. זוגיות היא מפגש עולמות כל כך שונים. האישה מגיעה עם עולם משלה וערכים עליה גדלה, וכך גם האיש. בכדי שיהיה אפשר לעבור את כל המכשולים ביחד צריך שלמות פנימית. אם אחד מבני הזוג לא שלם בפנים, הוא לא יכול ליצור שלמות בחוץ", קובע נוריאל. "שלמות פנימית היא מהלך שלא פשוט להגיע אליו. האדם צריך לפגוש את חלקי הנפש, להבין היכן הם מתנגשים ביניהם ויוצרים מנגנוני כשל פנימיים, ואז גם לגלות מנגנון אחר, בוחר, שמשלים ביניהם. ואת זה בדר"כ אין לנו מושג איך לעשות. הדמיון הנובע היא שיטה מופלאה שפוגשת את חלקי הנפש ומגלה את השלום פנימי. הפלא הוא ברגע שהאדם מגיע לאותה נקודה פנימית בתוכו הוא יודע מתוכו מה נכון ומדויק עבורו באתגרי חייו".

הערב זה קורה: מפגש ייחודי ושיח פתוח עם עמית קדם ונוריאל אהרן על תוכנית הלימודים וההכשרה במכון– לחצו כאן לקבלת פרטים + חבילת לימוד וחוויה בשיטה במתנה >>>

"ב'דמיון נובע' יש יכולת לאדם לרפא את עצמו, לענות תשובות לעצמו", אומר נוריאל אהרן, "לזהות מה מכשיל אותו ואיך הוא יכול לבחור אחרת. האדם לא צריך לפגוש אנשים אחרים חיצוניים, חכמים ככל שיהיו, שיתנו לך עצות. כל התשובות קיימות בתוך הנפש שלך, ואפשר להגיע אליהן. הדמיון הוא השפה לדבר עם הנפש".

"דרך הדמיון הנובע באופן אינטואיטיבי שאינו מכוון או מודרך על ידי מישהו חיצוני, ניתן להקשיב לשפת הנפש. הנפש מספרת לך איפה אתה נתקע. הדמיון הנובע מזהה את חלקי הנפש, מה תפקידו של כל חלק ובאיזה מצב הוא נמצא, וכך ניתן להעמיק פנימה אל נקודת האני המדויקת שמחברת את כל החלקים בהרמוניה. בשלום פנימי. ברגע שמגיעים לנקודה הזו, אדם יודע כפשוטו מה נכון לו. עיקר המסר: אם אתה לא שלם בפנים לא תוכל לעשות חיבורים בחוץ. בדמיון נובע אתה מקבל את הכלים לחבר חלקים בתוכך".

לסיום אומר נוריאל כמה מילים אישיות: "השליחות שלי היא להביא את השלום וההרמוניה הפנימית שעזרה לי גם בסיפור האישי בזוגיות. לא בכדי ראשי ישיבות, מחנכים, חילונים ודתיים כל הזמן נרשמים לקורסים בדמיון נובע ומקבלים שיטה סדורה ומשנת חיים, הנושא הזה תופס תאוצה והופך להיות נגיש".

הערב זה קורה: מפגש ייחודי ושיח פתוח עם עמית קדם ונוריאל אהרן על תוכנית הלימודים וההכשרה במכון– לחצו כאן לקבלת פרטים + חבילת לימוד וחוויה בשיטה במתנה >>>

מאירה דולב

צילום: באדיבות המצולמת

נוריאל הוא לא מקרה בודד, גם אצל מאירה דולב שיטת ה'דמיון נובע' עשתה לה מהפכה.

"הגעתי לדמיון נובע בזכות טיול עם חברה בצפון, ישנו אצל בעלת צימר בצפת שהלכה לשמוע את עמית קדם, לא הבנתי לעומק כל מה שהוא אמר אבל זה דיבר אל הנפש שלי, מספרת דולב. לדבריה, "היה ברור לי שאתחיל ללמוד וכך עשיתי, אבל לקח לי עשר שנים לחצות כאילו איזה גשר בתוכי, ולעבור מניהול בתחום התקשורת, שהוא עיסוק במה שמאד מוחצן, לעיסוק בדמיון נובע, שהוא מאד פנימי ואישי."

לאחרונה הנחתה דולב כנס של מכון דמיון נובע תחת הכותרת "פתח לנו שער", שעסק באופן שבו פתיחת "שער" פנימי פותחת שערים במציאות שמחוץ לנו. "המון קשיים והתמודדויות שיש לנו במציאות, שנדמה לנו שהם בגלל מישהו אחר או נסיבות שלא קשורות אלינו, הם בעצם שיקוף של מה שקורה בתוכנו. והקושי הזה מזמן לנו צמיחה ועבודה בתוכנו, זיהוי של כשל בתוכנו ובחירה במנגנון אחר, גורמת למציאות להשתנות.

זו תובנה שדורשת אומץ ומנהיגות עצמית, כי אנחנו נוטים לתלות את הסיבות באחרים ובנסיבות חיצוניות לנו, אבל בעצם הזירה האמתית היא מה שקורה בתוכנו, שם העבודה, השינוי והמפתח. אם נשכיל להתבונן פנימה למקומות עמוקים בתוכנו ולזהות את המנגנונים שכמשילים אותנו, ויחד עם זאת לזהות אפשרויות אחרות של בחירה הבוקעים מקול פנימי, אמיתי, דק ועדין, קול הנשמה, זו מתנה מאוד גדולה. והדמיון הנובע סולל לנו את הדרך את המתנה הזאת".

הערב זה קורה: מפגש ייחודי ושיח פתוח עם עמית קדם ונוריאל אהרן על תוכנית הלימודים וההכשרה במכון– לחצו כאן לקבלת פרטים + חבילת לימוד וחוויה בשיטה במתנה >>>