חנוכת השגרירות
חנוכת השגרירותצילום: חיים צח, לע"מ

שגרירות פפואה ניו גיני בירושלים, בירת ישראל, נחנכה הערב (שלישי) במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש ממשלת פפואה ניו גיני ג'יימס מראפה, שר החוץ אלי כהן וראש עיריית ירושלים משה ליאון.

מדובר בשגרירות הזרה החמישית הנפתחת בירושלים ובמשרד החוץ אומרים כי פועלים מול מדינות נוספות לפתיחת עוד נציגויות בבירה.

נתניהו אמר באירוע: "התרגשתי מאוד כששמעתי את ההמנון שלכם. שמעתי את המילים 'תפילה' ו'תקווה'. מקורן של רוב התפילות הללו הוא העיר הזאת. כפי שציינת בצדק, היא בירתנו מזה שלושת אלפים שנה. היא המקור לחלק נכבד מהמורשת שלנו. כאן עוצבו הערכים שלנו. כאן ניבאו הנביאים שלנו. כאן יוצרו והופצו הערכים הנצחים הרבים שאנו מוקירים. קודם הופצו בקרב עם ישראל ולאחר מכן לאנושות כולה".

"לכן אני מאמין שמן הראוי שמדינה ועם שמחויבים עמוקות לערכים הללו עשו את בדיוק מה שאתם עשיתם - זאת אומרת פתיחת שגרירות בירושלים. פפואה ניו גיני היא המדינה הראשונה מאזור אסיה והאוקיינוס השקט לעשות זאת. אנו גאים מאוד ומעריכים מאוד את העובדה הזו", הוסיף.

לדבריו, "שנית, אני רוצה לומר שהצעד הזה לא רק יאפשר לנו להוקיר את העבר, אלא גם לתפוס את העתיד. התרשמתי מהפוטנציאל הרב שאתם בונים בפפואה ניו גיני. פפואה ניו גיני היא מדינה גדולה עם הזדמנויות גדולות. העובדה שיש לכם שגרירות כאן תאפשר לנו לממש את כל הפוטנציאל הזה - בחקלאות, במים, בטכנולוגיה, בבריאות וביזמות".

שר החוץ אלי כהן ציין כי "חיזוק מעמדה הבינ"ל של ירושלים הוא חיזוק מעמדה הבינ"ל של מדינת ישראל. אני מברך את ממשלת פפואה ניו גיני על ההחלטה החשובה להקים שגרירות בעיר ירושלים בירת ישראל. ההחלטה תחזק ותעמיק את היחסים בין ישראל לפפואה ניו גיני, אשר הוכיחה כי היא ידידה אמיתית של ישראל גם בזירה הבינלאומית. פתיחת השגרירות של פפואה ניו גיני מקרבת אותנו צעד נוסף ליעד אותו קבענו במשרד החוץ להגיע ל-100 שגרירויות בישראל והכפלת מספר הנציגויות הזרות בירושלים בירתנו".