רן ארז
רן ארזצילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הודיע הערב (שלישי) לעובדי הארגון כי הם ממשיכים לנקוט בעיצומים לאחר שמשרד האוצר העלה, לטענתו, דרישות חדשות.

"פתיחת שנת הלימודים התאפשרה בעקבות הסכמות שהגענו אליהם עם משרדי האוצר והחינוך, מהר מאוד התברר כי אין להם כוונות לחתום על ההסכם, אלא הם מעלים דרישות חדשות", כתב ארז למורים.

הוא ציין כי "באוצר דורשים כעת שנסכים ללוח החופשות שנקבע בצורה חד צדדית על ידי הסתדרות המורים. לא רק זאת ואף זאת, הם לא מעוניינים לשלם את הפעימה הראשונה של 800 שקלים כבר במשכורת ספטמבר, הם מתנים זאת בחתימה על הסכם בעוד שלושה חודשים, ואם ההסכם ייחתם הם מוכנים לשלם רטרואקטיבית".

"למודי ניסיון על חוסר האמינות של אנשי משרד האוצר נערכנו לכך ולכן אנחנו ממשיכים בעיצומים שטרם הוסרו. אין אנו מוכנים לשיטת משא ומתן זאת ובשל כל זאת אנו ממשיכים בעיצומים. אין לקיים את כל הפעילויות עליהם הודענו כבר שאיננו מקיימים, כגון: פעילויות מחוץ לכתלי בית הספר אחרי יום הלימודים, ישיבות, מתן ציונים ותעודות, הקלדת ציונים, קיום ועדות התמדה למיניהם, טיולים, מסעות לפולין וכל פעילות נוספת שלא התרנו לבצע", סיכם.

מהאוצר נמסר בתגובה: "מיד לאחר ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים, ארגון המורים הורה למוריו להמשיך בעיצומים. המשך העיצומים והפגיעה בתלמידים לאחר הגעה להבנות אינם בגדר התנהלות מקובלת. משרד האוצר פועל כעת כדי לגבש את כל ההסכמות לכדי הסכם קיבוצי וקורא לארגון המורים להמשיך את שיתוף הפעולה בנושא זה ללא פגיעה בתלמידים".