צאלה גז - פרויקט 252
צאלה גז - פרויקט 252צילום: דניאל רחמים

כשהיא הגיעה אליי היא לא הבינה מה קורה לה. היא מספרת לי שהיא מבינה שהוא הגבר שיכול להתאים לה ובכל זאת משהו לא מסתדר לה.

בזמן שהם ביחד היא מרגישה שטוב לה אבל בין המפגשים רצים לה הרבה מידי סרטים בראש. היא לא מצליחה להחליט אם להתחתן או להיפרד והוא? הוא כבר רוצה להתקדם.

היא אוכלת את הלב, מרגישה הרבה אשמה, אם רק הייתה מצליחה לעשות את הדבר הנכון. סובלת מכאבי בטן, נדודי שינה, וחוסר שקט. היא רוצה באמת להצליח להחליט ומתייעצת בלי סוף אבל ככל שהיא מנסה להגיע להחלטה היא נעשית מבולבלת יותר.

כי גם אם השכל מבין, הלב מרגיש משהו אחר. כמה חשוב לנו שהשכל והלב ילכו יחדיו וכשיש ביניהם פער, זו חוויה מאוד מבלבלת ולא נעימה. לקבל החלטה במצב הזה - כמעט ואין סיכוי.

אחד מהצרכים הבסיסים שלנו כבני אדם הוא הצורך בוודאות. וודאות מאפשרת לנו ביטחון, רוגע ושלווה. הרי זה המקום האידיאלי לקבל ממנו החלטות אך בזמן החלטה, וודאות היא לא חלק מהמציאות.

בזמן קבלת ההחלטה השלמה עם חוסר וודאות ועם חוסר השלמות היא חלק מהעניין. רובנו, למרות הספק, מצליחים לראות את היתרונות ולקבל החלטה. אך יש מקרים בהם זה פשוט לא עובד. חוסר ההצלחה להגיע להחלטה לא מראה על בררנות וגם לא בהכרח מצביעה על חוסר יכולת להתחתן ולהיות בקשר טוב ובריא היא רק מראה שיש משהו שמפריע כרגע.

זה יכול להיות משקעי עבר - שלעיתים לוחצים חזק מידי או שזה יכול להיות משהו תקול במנגנון "קבלת האישור" שמגיע מהמוח. אך למזלנו, זה בר טיפול!

אם מקבלים את הסיוע מאנשי המקצוע הנכונים אפשר לצלוח את זה בצורה הטובה ביותר ולעבור את המשוכה.

במסגרת פרויקט 252, צאלה גז תרפיסטית (.M.A) מומחית לחרדה טראומה ומערכות יחסים מלמדת על מה עושים כשעולים ספקות בתוך קשר ואיך נדע מתי הספק הזה כבר לא מקדם ולא מאפשר להגיע להחלטה.

אז אם אתם חושבים שפרויקט 252 יכול לעזור לכם, אתם מוזמנים להצטרף לכנס דיגיטלי חגיגי ומיוחד לרגל חתונת ה-400 בפרויקט, שיגלה לכם את התובנות הכי חזקות שמאות זוגות הצליחו להתחתן בזכותן.

להרשמה לכנס (ללא-עלות) לחצו כאן >>