אדם נפצע באורח קשה ואחר נפצע באורח קל בפיגוע דקירה היום בצהריים (רביעי) בשער יפו בירושלים.

צוותי הצלה שהגיעו לזירה פינו לבית חולים גבר בשנות ה-50 במצב קשה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון ונער כבן 17, תייר, במצב קל עם פצע דקירה שטחי בבטן.

המחבל, בן 17, תושב מזרח ירושלים, דקר את השניים באמצעות סכין קצבים ונתפס בתום מרדף על ידי מאבטחים ושוטרים של מחוז ירושלים ונלקח לחקירה. הסכין עמה ביצע את הפיגוע נתפסה ע"י המשטרה.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ומפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן הגיעו לזירה.

מפקד מרחב דוד נצ"מ אבי כהן הוסיף כי המחבל ירד מהסעה, עלה לטיילת בשער יפו ודקר. הוא ציין כי מי שנטרלו את המחבל הם מאבטח ושוטר.

פראמדיק מד"א אהרון שטיינמיץ וחובש רפואת חירום במד"א ברוך ויסמן סיפרו: "הגענו בכוחות גדולים למקום וראינו את הגבר שוכב על המדרכה כשהוא בהכרה מלאה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. מיד הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה ויציב".

חובש בכיר מד"א רפי הכהן שנקלע למקום סיפר "הייתי סמוך מאוד לשער יפו והבחנתי בהתרחשות, רצתי למקום וראיתי גבר כבן 50 יושב על המדרכה, מדמם, עם מספר פצעי דקירה. הזעקתי כוחות מד"א נוספים למקום ובמקביל הענקתי לו טיפול רפואי מציל חיים, מפכ"ל המשטרה שהיה בסמוך הגיע מהר מאוד וסייע לי לחבוש את הפצוע, כוחות גדשל מד"א שהגיעו מהר פינו לבית החולים את הפצוע תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה ויציב והוא בהכרה מלאה. נער כבן 17 הגיע אלינו עם פציעה שטחית בבטן ולאחר בדיקה וטיפול ראשוני פינינו אותו במצב קל ובנוסף נפגע חרדה".

הסכין
הסכיןצילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "שולח איחולי החלמה ומתפלל יחד עם כל עם ישראל להחלמת הפצוע מפיגוע הדקירה בשער יפו - בדיוק בשביל מקרים כאלו אני נלחם בתקופה האחרונה לשנות את תנאי המחבלים בבתי הכלא, ברגע שמחבל ידע לפני שהוא יוצא לבצע פיגוע שהוא הולך לסבול בכלא, הוא יחשוב פעמיים לפני".