הפגנה, אילוסטרציה
הפגנה, אילוסטרציהצילום: Flash90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד דן אהרונסון, תושב תל אביב כבן 39, לאחר שניפץ שמשה של רכב במהלך הפגנת שמאל בחודש יולי האחרון.

על פי כתב האישום, הנאשם השתתף בהפגנה נגד הרפורמה המשפטית שהתקיימה בירושלים בסמוך למשכן הכנסת.

בשעות אחר הצהריים פרצו מאות מפגינים, ביניהם הנאשם, לכביש בגין, צעדו על הכביש בתהלוכה בלתי חוקית עד לכיוון גן סאקר, כשהם חוסמים נתיב תנועה מרכזי ומפריעים למעבר כלי רכב רבים שנסעו במקום.

ניפץ שמשה - הביע חרטה והתנצלשבע עם איילה חסון, כאן 11

באותה העת, נסעה באזור המתלוננת ושלושת ילדיה הקטינים, וזו ניסתה להתקדם ולפלס את דרכה בין המפגינים. בשלב מסוים, חסמו מספר מפגינים את הרכב בגופם ומנעו ממנו להמשיך בנסיעה.

בעקבות כך התרחש עימות מילולי בין הצדדים. בעוד אהרונסון ביקש מהמפגינים לפנות את הדרך, המתלוננת המשיכה בנסיעתה וחלפה על פני המפגינים. אז, חבט הנאשם עם מוט דגל שהיה ברשותו בשמשה האחורית של הרכב. השמשה התנפצה וחלקי זכוכית התפזרו לעבר המושב האחורי ברכב, בו ישבו שניים מילדיה של המתלוננת.

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של התקהלות אסורה והיזק בזדון.

מתנועת אם תרצו שקיימה הפגנות מול ביתו של אהרונסון נמסר בתגובה: ''אנרכיסט אלים צריך לשבת בכלא. גרירת הרגליים של הפרקליטות מבישה ומטרידה. האיש זה מסוכן לציבור, גיבור גדול על ילדים קטנים. מקומו לא בחברה דמוקרטית ופלורליסטית אלא מאחורי סורג ובריח. עד כה לא מצא האיש האלים הזה את הדרך להתנצל, וחבריו אף ניסו לתרץ את התנהלותו. די לאלימות!''.