גפני ודרעי
גפני ודרעיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימין תוקפים בחריפות את שוטפי בג"ץ שהחליטו, בעקבות עתירה של התנועה לאיכות השלטון, להוציא צו ביניים שיקפיא את חלוקת תלושי המזון שיזמה ש"ס לקראת החגים.

שר המשפטים יריב לוין אמר כי "החלטת בג"ץ לעצור את תלושי המזון היא ביטוי נוסף לפער שבין שופטי בג"ץ לבין העם. זו החלטה שפוגעת בחלשים ובעניים ביותר בחברה, רגע לפני חגי תשרי. משפחות רבות, שמאות השקלים הללו היו קרן אור עבורן, נותרו עם מקרר ריק".

לדבריו, "קו ישיר מחבר בין הפסיקות הרבות של בג"ץ, שסיכלו את מהלכי הממשלה והכנסת להוצאת המסתננים מהארץ, לבין ההחלטה הזו".

"הגיע הזמן שבבית המשפט העליון ישבו שופטים מכל חלקי העם. שופטים שמבינים לנפשם ולצרכיהם של מליוני אזרחים, שמחוברים לערכים של רוב העם. לכן אני נאבק למען רפורמה במערכת המשפט. לכן אסור לנו לוותר על זכותנו למערכת משפט מגוונת והוגנת", הוסיף לוין.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר כי "העתירה שהוגשה ע"י התנועה לאיכות השלטון והחלטת בג"ץ למתן צו ארעי, מעידה על העובדה שהשבע לא מבין את הרעב. ועדת הכספים בראשותי קיימה דיון ארוך וממצה על כל ההיבטים, כולל הקריטריונים של חלוקת התלושים, אישרה את ההעברה התקציבית פה אחד ללא מתנגדים, והיא עשתה את זה בפרק זמן מספיק על מנת להספיק לחלק את זה לפני החגים".

"העתירה והחלטת הבג"ץ היום מעידה על נתק מוחלט לעובדות ולצורך חברתי חיוני של חלוקת תלושי המזון לנזקקים, לקשישים ולניצולי השואה", דברי גפני.

גורמים בכירים בש"ס אמרו כי "מאות אלפי משפחות עניות, שמכניסות 1,760 שקל לנפש בממוצע לחודש ומחכות בכיליון עיניים לתלושי המזון ובמיוחד בתקופת החגים, תלויות כעת בידי השופט שטיין שמרוויח בממוצע 85 אלף שקלים בחודש ומונע מהם 300 שקל תלושי מזון. מנותקים".