אלון חזן, החלום עדיין בחיים
אלון חזן, החלום עדיין בחייםצילום: פלאש 90

כמעט. את קמפיין מוקדמות יורו 2024 החלה נבחרת ישראל בעצלתיים כשסיימה בתיקו ביתי מול נבחרת קוסובו. לאחר מכן הגיע ההפסד הצפוי מול שוויץ וניצחונות דחוקים על נמושות הבית, בלארוס ואנדורה.

שני הניצחונות הדחוקים הם אלו שהשאירו את ישראל בתמונת ההעפלה לראשונה בתולדותיה לאליפות אירופה בכדורגל, יורו 2024, מהמקום השני בבית.

מי שעומדת בין ישראל להעפלה ליורו ונאבקת איתה על הכרטיס לשם מהמקום השני בבית, היא נבחרת רומניה, מולה שיחקה הערב (מוצאי שבת) במאבק ישיר על המקום השני.

למרות פתיחה טובה, כמו ב-20 משחקיה האחרונים, שוב ישראל ספגה, כשהיה זה גם המשחק הרביעי בחמשת המשחקים בהם סופגת ישראל ראשונה. היה זה בדקה ה-27, כאשר טעות בהגנת ישראל אפשרה לרומניה לכבוש בניגוד למהלך המשחק.

ישראל סופגת שוב ומאז ה-1 בספטמבר 2021 לא מצליחה לשמור על שער נקי. עד כמה המצב של ישראל בהגנה מביך? בין 53 הנבחרות באירופה יש רק אחת עם מאזן גרוע יותר - ליכטנשטיין שספגה ב-28 משחקיה האחרונים.

למזלה של ישראל, במדיה משחק אחד השחקנים המבטיחים בעולם, מי שכבר העלה את הנבחרות השונות לטורנירים גדולים במו רגליו - אוסקר גלוך.

8 דקות מפתיחת המחצית השניה, גלוך קיבל כדור על סף הרחבה ולמרות כיסוי של 3 שחקנים, הצליח לשחרר בעיטה מדוייקת ביניהם לתוך השער הרומני והחזיר את ישראל למשחק.

מרגע זה ואילך ישראל השתלטה לחלוטין על המשחק, הגיעה למצבי הבקעה רבים אך לא הצליחה לנצל זאת בכדי לקבוע מהפך באחד ממשחקיה החשובים ביותר בשנים האחרונות. ישראל מפספסת אמנם הזדמנות לניצחון חוץ חשוב וגדול על רומניה שלא הפסידה עדיין בקמפיין, אך חלום היורו עדיין בחיים והמשימה לא נראית בלתי אפשרית. הכל עוד תלוי בה.