יהונתן רוזנהק
יהונתן רוזנהקצילום: יח"צ

'אתגר המגנט' - הסדנה החברתית הראשונה מסוגה בישראל, נפתחה השבוע עם למעלה מ-500 משפחות, שבאו ללמוד איך להפוך להיות מגנט חברתי.

התגובות לא מפסיקות להגיע והן מרגשות מאוד: "שלום יהונתן, צפיתי במשדר מהצד, חייבת לציון שהתרגשתי עד דמעות! המשדר היה מרתק, העברת אותו בצורה מדויקת ומקצועית במיוחד, לאור רגישות הנושא החשוב הזה. אני התרגשתי עד דמעות וחבל שבזמננו לא היה מי שינגיש וישקף את הכל בצורה הנכונה. תמשיך בעשייה החשובה, יישר כח גדול!"

במשדר הראשון התארחה אופק ראשון, אשר חוותה בעצמה חרם חברתי במשך מספר שנים. "איך התמודדת?" שאל אותה יהונתן. "איך קמת מזה? מה עשית? מאיפה הכוחות?"

להצטרפות מהירה לחצו כאן >>

"מה שנתן לי המון המון כוח, זה קודם כל שפשוט שיתפתי את המשפחה שלי! בכל רגע ובכל שלב, לא הסתרתי מהם שום דבר. קיבלתי מהם הכלה, תמיכה, עזרה שמאוד הייתי זקוקה לה. זה משהו שאי אפשר לעבור לבד וגם לא צריך לעבור לבד. אל תשארו עם זה לבד! זה לא עוזר, זה ישרוף לכם מבפנים", כך היא ענתה וסיפרה לילדים על הדרך שלה למטרה: "אם יש לכם מטרה שאתם מציבים לכם מול העינים, אז תלכו בעקבותיה. ואם אתם לא מצליחים ללכת בעקבותיה, תשנו את הדרך, לא את המטרה".

בשיעור למדו הילדים איך להתמודד עם דחיה ועם המילה 'לא'. ה'לא' – הוא חשוב לפחות כמו ה'כן' – אי אפשר להימנע מזה, אז מוטב להתיידד עם זה. "מי שלא שומע אף פעם 'לא' זה סימן שמה? שהוא לא עושה כלום. לא יוזם, ולא מסתכן. בעצם לשמוע 'לא' זה אומר שאנחנו בריאים" מסביר יהונתן. במקום ישר להעלב, להיפגע ולהסיק מסקנות – אפשר לנסות להבין מה גרם ל'לא" הזה ולספר לעצמנו סיפור אחר. בסוף המפגש הילדים קיבלו דף משימות להמשך השבוע, בעזרתו הם עוברים תהליך מדהים של התמודדות עם דחיה.

השבוע יהונתן רוזנהק הולך להזמין את עופר ומאור, הזוג שכבש את לב הילדים והם הולכים לדבר עם הילדים על הומור ככלי להתמודדות עם קשיים. לאור הביקוש, ניתנת הזדמנות אחרונה להצטרף לסדנה במחיר ההשקה, כדי לאפשר לכמה שיותר ילדים ללמוד את הכלים החשובים להתמצאות נכונה בעולם החברתי. המשפחות שיצטרפו יקבלו את כל הבונוסים וגם את ההקלטה, הסיכום ודף המשימות מהמשדר האחרון.

להצטרפות מהירה לחצו כאן >>