צפצל״ש הוענק לשוטר שנטרל מחבלת בפיגוע דקירה לפני כשנתייםדוברות המשטרה

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון תורג'מן, העניק לראשונה היום (שני) צל"ש מטעמו לשוטר רס"מ ע' ממרחב דוד בגין "פעילותו באומץ ובנחישות אל מול מחבלת שניסתה לרצוח אותו ונטרולה".

מדובר בפיגוע שהתרחש לפני כשנתיים ברחוב השלשלת בעיר העתיקה בירושלים. המחבלת ניסתה לדקור את השוטר במהלך תשאול והוא הצליח להתגבר עליה, לשלוף את אקדחו, ולנטרל אותה.

תורג'מן פנה אל משתתפי הטקס ואמר להם: "נוכח המציאות המורכבת המאגדת בתוכה איומים ואתגרים רבים ומשמעותיים, ברור כי שוטרי מחוז ירושלים הם מרכיב קריטי בהגנה על מדינת ישראל. לצד פעילות סמויה פעלנו בגלוי, לצד שגרה לא שכחנו ליזום".

"אני פוגש אתכם השוטרים בשטח ורואה את הברק בעיניים, את ההזדהות והמחויבות. אתם מקריבים את שגרת חייכם ומשלמים מחיר לא פשוט. הרעות המיוחדת שקיימת בתוך מחוז ירושלים, הערכים והקשרים החזקים שמלכדים שוטרים ומתנדבים- הם שמייחדים את המחוז הזה מכל יחידה אחרת", הוסיף.

לדבריו, "במעמד זה אני בוחר להצדיע ולהודות מקרב הלב לבני משפחותינו אשר מקריבים גם הם למען שליחותינו, ובזכות השקט הנפשי מבית מאפשרים לנו לפעול ולעמוד איתנים בכל אתגר. אבקש להוקיר את זכרם של הנופלים חללי המחוז, לחבק ולהוקיר את בני המשפחות השכולות ולאחל החלמה מהירה לפצועים. הפסיפס האנושי, תרבותי ודתי שקיים בעיר ירושלים, מחייב אותנו לפעול יחד אחד עם השני תוך שיח מכבד ושירות מותאם ושוויוני לקהילות השונות ברחבי המחוז. עוד נכונה לנו דרך ארוכה יחד למען חוסנה הלאומי, החברתי והביטחוני של העיר".