ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין
ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטייןבאדיבות המצלם

על רקע קרבות פנים-מפלגתיות בדגל התורה המקומית, הודיע ראש העיר אברהם רובינשטיין כי לא יתמודד ברשימת דגל התורה בבחירות הקרובות.

במכתב ששלח לחברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה, הוא מתאר בין היתר את היותו שליחם של גדולי ישראל לאורך השנים.

"זכיתי בס"ד למעלה מחצי יובל שנים לשרת את העיר ותושביה בשליחותם ובהכוונתם של מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה זצוק"ל ושליט"א בתפקידים עירוניים שבחלק מהשנים היו בשכר ובחלק מהשנים בתפקידים שלא ע"מ לקבל פרס עד לימים אלו בתפקידי כראש עיריית בני ברק".

"אף שבעבר פניתי למורי ורבי מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי זצוק"ל בבקשה ושאלה לפרוש מהעשייה העירונית הורה לי מו"ר זצוק"ל להמשיך בתפקידים ולשמש שליח ציבור עבור העיר ותושביה.

"בימים אלו לקראת סיום תפקידי כראש עיר כאשר זכיתי בס"ד לנצח על מהפך עצום שלא היה כמותו הן ברוח והן בגשם על כל המשתמע בהדרכתם ובליווים לכל אורך השנים תמידין כסדרן של מרנן ורבנן".

את מכתבו חתם בבקשה לפרוש מהחיים הפוליטיים. "על אף בקשתם של מרנן ורבנן שליט"א מהימים האחרונים להמשיך בתפקידי בעשייה העירונית אני מביע רצוני ובקשתי ובסיום תקופת כהונתי ברה"ע לסיים את שליחותי בתפקידי במערכת העירונית בעיריית בני ברק. ובתפילה כי כשם שקיבלתי שבר על הדרישה כך אקבל שכר הפרישה".

בבני ברק מעריכים כי מקור מכתבו זה נעוצה במאבקים פנים-ליטאיים בדגל התורה המקומית. גורמים ששוחחו עם ערוץ 7 אמרו כי רובינשטיין צפוי לקבל תפקיד ציבורי בכיר בקדנציה הבאה.