איציק משה
איציק משהצילום: פוטו ג'וני

מפגן תמיכה נערך השבוע במגדל דוד בירושלים בהשתתפות נציגי 18 מדינות ביוזמת מייסד ויו"ר "בית ישראל" איציק משה, כשנה לאחר ניסיון ההתנקשות בחייו על ידי משמרות המהפכה של איראן.

טקס הפתיחה החגיגי של הכנס התנהל בשיתוף עם מנהיגות ישראלית בתפוצות וכן נציגי ממשלת ישראל בראשותו של שר החוץ אלי כהן, שר התרבות והספורט מיקי זוהר, יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ דוד ביטן, ח"כ צגה מלקו, שרים וח"כים שליוו את הפיילוט.

במהלך הכנס, הכריז השר כהן כי לראשונה משרד החוץ בראשותו משתף פעולה עם ארגון הסברה בינלאומי.

חבר הכנסת לשעבר חיליק בר אמר: "אנחנו עושים פה משהו גדול ומשמעותי למדינת ישראל, לראשונה זה שיתוף פעולה מרשים בין ימין ושמאל על אף הימים הקשים והביקורת".

בצד האומנתי, על חומות מגדל דוד, רקדו עשרות רקדני "הורה ירושלים", לצד שירתן של זמרת נוצריה קרסטי ג'פרידזה, וזמרת אופרה מוסלמית אלמינה חסן, שתיהן שרו בעברית על אף שאינן דוברות השפה.

"מי שמאמין בדרכו, מחד לא מפחד ומאידך מקבל כוחות אל טבעיים", הצהיר איציק משה, ולאחר הקמת 18 נציגויות ברחבי העולם מגדיר יעד חדש להקמת 100 לשכות הסברה, ללא עלות למדינת ישראל.

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אמר: "מבירת הנצח של העם היהודי, בשנת ה 75 לעצמאותנו, עומדים איתן, נציגים ממדינות רבות כל-כך ונאבקים למען הערכים המשותפים לכולנו. יחד, נמשיך לקדם את ניצחון הטוב על הרע, האהבה על השנאה והציונות על הטרור. היום, קול חד וברור מפלח את האוויר וקורא: נצח ישראל לא ישקר. עם ישראל חי".