מפלגת הציונות הדתית מסתערת על השטח ומריצה בכ-80 ערים נציגים ונציגות בכל רחבי הארץ.

המפלגה קיימה אירוע מיוחד לקראת פתיחת השנה החדשה במעמד עשרות נציגים ופעילים מכל רחבי הארץ.

יהודה ולד, מנכ"ל המפלגה, מדגיש את היות הנציגים המגיעים מכל רחבי הארץ ומייצגים מגוון רחב של עמדות מקור כוחה ועוצמתה של המפלגה. "זו נבחרת מדהימה וזה כיף גדול", אומר ולד.

יו"ר המפלגה, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מוסיף ומציין את חוזקה של הציונות הדתית מאז ומתמיד ברשויות המקומיות. "יש כאן שיתוף פעולה של השטח עם העבודה הגדולה בכנסת ובממשלה".

"הציונות הדתית מריצה מועמדים בלמעלה משמונים רשויות", אומר סמוטריץ' ומציין את החיבורים הגדולים שמתקיימים לקראת הבחירות, "בזה אנחנו מתעסקים בשבועות ובחודשים האחרונים", מוסיף השר.

דוד אביקר, מנהל התחום המוניציפאלי במפלגה, מרחיב ומספר על הפעילות שבה הוא יחד עם מנכ"ל המפלגה עוברים מעיר לעיר ופועלים לאיחוד שורות בכלל הציונות הדתית. "אנחנו רוצים להביא את הבשורה הגדולה. לציונות הדתית יש מפלגה אחת והביטוי לזה צריך להיות בכל עיר ועיר. בכל עיר אנחנו רוצים נציג ציונות דתית מאוחד שמביא לידי ביטוי את כל אנשי הציונות הדתית בעיר.

ולד מתייחס לערכי הציונות הדתית המשותפים לרבדים השונים ומדגיש הן את האחדות של מי שהיו בשנים האחרונות במפלגות אחרות וכעת חוזרים למפלגה אחת משותפת, והם את המסירות לקידום הרעיון והנכונות לצאת מאזור הנוחות ולתת מעצמם למען עם ישראל. "זו בשורה אדירה, שגם בדור שלנו יש אנשים מלאי אידיאלים".

סמוטריץ' מזכיר את האיחוד עם מפלגת 'הבית היהודי' כביטוי למגמה זו של אחדות המסתמנת בעוד ועוד ערים ורשויות מקומיות לקראת הבחירות. "זה לא סוד שאנחנו כציבור אוהבים להתפצל לריב ולהתווכח, אבל העבודה והאתגר שלנו היא חיבור כל הכוחות הדתיים בכל מקום, בכל גרעין, ישיבה, מוסד, וותיקים, חדשים, צעירים ומבוגרים יחד. אנחנו ציבור אחד ויש לנו בית אחד ברמה הארצית ויהיו לנו בתים פוליטיים מאוחדים ברמה המוניציפאלית. כוחנו באחדותינו. זו לא סיסמא. זו האמת".

"אנחנו כבר מפלגה אחת", מדגיש יהודה ולד. "כולם נמצאים כשווים בין שווים. כמעט שמונים אחוזים מהנציגים שאנחנו מריצים היום ברשויות המקומיות הם אנשים שהיו במפלגת 'הבית היהודי' או במפלגת 'הימין החדש' או בליכוד, רובם אנשים חדשים שחיברנו יחד עם אנשים שהיו ב'איחוד הלאומי', והיום אנחנו חבורה מגובשת שמגיעה מגוונים שונים עם חוסר הסכמה בכמה נושאים אבל יש בנו משהו מאחד, הרוח של הציונות הדתית, ערכים של ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל שהם לא רק סלוגנים אלא חלק מהחיים שלנו".

אביקר מספר על השתלבותם הטבעית של אנשי 'הבית היהודי' בשורות המפלגה. "חברנו יחד, בנינו רשימות יפות, עשינו חבירות גם במקומות שבהם זה היה מסובך, אבל בסוף אנחנו מגיעים לתוצאה יפה עם הרבה ערים שיביאו בשורה גדולה. אין לי ספק בכך".

השר סמוטריץ' רואה בהתכנסות המיוחדת לקראת השנה החדשה גם מפגן כוח וגם הבעת אמון של המפלגה והציבור בנציגיהם המקומיים כ"שליחי ציבור נאמנים שתורמים מזמנם בהתנדבות וצריך לדעת זאת, כדי לדאוג לפיתוח הערים שלהם ולדאוג לצורכי הציבור הדתי לאומי ולא רק הם, אלא גם כל מי שנשען על המפעלים, המוסדות, הקהילות ובתי הכנסת והמקוואות וכו' שלו. חברי המועצה מטעמנו עסוקים בבניה, בפיתוח, בתעסוקה, בחינוך, בזהות וברווחה בשיתוף פעולה בין הכנסת והממשלה לבין הרמה המקומית. ככה בונים ציבור".