אריה דרעי: לא מתכוון לחזור לממשלהבאדיבות "כיכר השבת"

יו"ר ש"ס אריה דרעי מצהיר כי הוא אינו מתכוון לחזור ולהיות חלק מהממשלה הנוכחית ולכן אין צורך בחקיקת מה שזכה לכינוי "חוק דרעי".

"יש לנו חמשה שרים מוכשרים מאוד בש"ס, אני את הזמן שלי שהתפנה מעבודת הממשלה אני מנצל אותו לחיזוק התנועה, זה חשוב מאוד. לי אישית היום אין שום עניין לחזור לשולחן הממשלה או לקבינט", אמר דרעי בראיון לאתר 'כיכר השבת'.

הוא מודה כי "הייתה שנה מאוד קשה עם הרפורמה והמחאה, אני לא זוכר כזה דבר. זה קשה מאוד, אבל צריך לדעת להתמודד עם זה. המחאה עצרה את הקצב של החקיקה שהיה אמור להיות ונתנה לנו תמונת מבט אחרת. הכי קל זה להגיד 'יש לי רוב ואני מצביע', אבל מי שיש לו אחריות חייב להסתכל על כל התמונה. הצורה של הרפורמה וההרכב של הממשלה והאמירות של כל מיני אנשים שהובילו את הרפורמה - הכניסו הרבה מאוד אנשים לפחד, זה יצר טראומה גדולה שיש פה מחשבה מכוונת לעשות כאן משטר חדש".

דרעי תקף את האופוזיציה ואמר שאין לה כוונה אמיתית להידברות לשם הרגעת הרוחות. "עדיין לא ראיתי מנהיג באופוזיציה, לא גנץ, אייזנקוט וסער, שבא ואומר שיש פה סכנה גדולה ואנחנו באים, נכנסים לחדר. זה לא סוד בחודש האחרון שאנחנו רואים שאין יד מושטת באופוזיציה שמוכנה לקבל החלטה, אנחנו חושבים על רעיון, רה"מ יודע על זה, לעשות מהלך חד צדדי, בעיקר הדברים שהיינו מוכנים לשקול אותם במסגרת של מו"מ עם האופוזיציה. נשיא המדינה מתעקש שיש צד שני ואני מקווה שזה יהיה כך".

כשנשאל האם יש לכבד את פסיקת בג"ץ בדיונים סביב פסילת חוקי יסוד ענה, "מי שרוצה להוביל את המדינה לעימות חזיתי ולבחון מי יותר חזק - שיענה לך על השאלות האלה. החוכמה לדעת לא להגיע למצבים הללו ולמנוע עימות חזיתי. האחריות למנוע משבר חוקתי היא לא רק על הממשלה, היא גם על הממשלה אבל לא פחות על בית המשפט, אני מקווה ששני הצדדים יגלו אחריות".