מלכה וינברג
מלכה וינברגצילום: פרטי

בית הספר 'מרכז וואהל' המשתייך למערך החינוך המיוחד של אהל שרה חנך היום (ה') מבנה חדש לבית הספר במעמד שר הרווחה יעקב מרגי, ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, רבני העיר והנהלת אהל שרה.

עוד קודם לפתיחת האירוע, סייר שר הרווחה יחד עם הצוות המקצועי במשרד בין הכיתות, שוחח עם צוות המורים והצוות הטיפולי והתרגש מהיחס המיוחד אותו מקבלים התלמידים.

השר שמע מפי מנהלת הארגון מלכה וינברג סקירה נרחבת על כלל הפעילות של הארגון בתחומי החינוך, הדיור והתעסוקה.

מנהלת בית הספר יונית וינר הרחיבה על הפעילות בבית הספר, בו לומדים עשרות תלמידים בגילאי 6-21 עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית-נמוכה ואבחנות כפולות. ויינר שיתפה את השר אודות שיטות הלימוד החדשניות שפותחו בבית הספר על ידי הצוות הרב מקצועי.

את האירוע פתחה מנהלת אהל שרה מלכה וינברג שהודתה לשר על מאמציו ומעורבותו בשיפור שכרם של המטפלים והצוותים בחינוך המיוחד לאחר מאבק שהתקיים לאחרונה שפעל ללא לאות למען העלאת שכרם של צוותי הסיוע בחינוך המיוחד.

"נופצה תקרת הזכוכית של שכר המטפלים", אמרה וינברג לשר. "אך זה לא סוף פסוק. ועליך לשאוף לצמצם את הפערים בין הסייעות של החינוך המיוחד למטפלים העושים עבודת קודש לא פחותה במסגרות של הרווחה".

רבני העיר הגאון הרב יצחק אייזיק לנדא והרב שבח צבי רוזנבלט נשאו דברים בשבח הנהלת אהל שרה והפעילות המקצועית בכל מוסדות החינוך של הארגון. "מערך החינוך של אהל שרה הוא סמל למקום שרואה את הנשמה ומכיר בכוחותיו ויכולותיו של כל תלמיד ותלמיד", ציינו הרבנים.

בדבריו הדגיש השר מרגי כי הנטל שקבל על עצמו עם כניסתו למשרד הרווחה הוא רב ועצום. "אתגרים רבים עומדים לפתחי ואני נחוש לקדם את רווחתם של אוכלוסיות מוחלשות ככל שלאל ידי. אני קרוב ומכיר את האוכלוסיות הללו. חשוב לי לבוא לשטח ולהצדיע לצוותים המסורים העושים עבודת קודש במסירות ובאהבה" אמר השר.

"זה רגע מרגש ומחמם את הלב עבורי להגיע לחנוך מבנה חדש ומפואר עבור הילדים המיוחדים שלנו. הגעתי להוקיר ולהעריך אתכם! אעמוד לימינכם ואסייע ככל יכלתי על מנת שתוכלו להמשיך בעשייה הברוכה שלכם, אתם עושים עבודת קודש".