אוהדי באר שבע (ארכיון)
אוהדי באר שבע (ארכיון)צילום: פלאש 90

אדומות מבושה. שתיהן אמנם לא נוצחו עדיין העונה בליגת העל אך עם ניצחון אחד בלבד בשלושה משחקים ובעיקר יכולת רעה, הפועל באר שבע והפועל תל אביב צריכות לחשוש מאוד מהעונה הקרובה.

אחרי שספגה את התבוסה הגדולה בתולדותיה בליגת העל בביקור הקודם שלה באצטדיון טוטו-טרנר שבבירת הנגב, עם 0:6 משפיל והיסטורי, הפועל תל אביב הגיעה הערב למשחק שנחשב לאחד ממשחקי המפתח האמיתיים שלה העונה.

אחרי שסיימה בתיקו 1:1 מול סכנין החסרה וניצחה את נתניה המבולבלת, הפועל ת"א סימנה את המשחק מול באר שבע כמשחק שיראה לה באמת מי היא ולמה היא מסוגלת העונה. כמו שזה נראה הערב, זה עשוי להיגמר רע מאוד עבורה.

למעשה, לולא שוערה הליטאי זובאס וחוסר המחץ בהתקפת באר שבע החלשה, ההפסד ההיסטורי מהביקור הקודם עלול היה לחזור על עצמו.

הפועל באר שבע הייתה טובה יותר, הגיעה להמון הזדמנויות ושוב ושוב נותרה מתוסכלת בעקבות החמצות שחקני ההתקפה שלה שפשוט לא הצליחו להכניע את אמיליוס זובאס. המארחת שלטה מהפתיחה והגיעה לעשרות הזדמנויות טובות ומהדקה ה-42 נהנתה גם מיתרון מספרי על כר הדשא לאחר הרחקתו בכרטיס אדום של שחקן נבחרת הנוער, אל ים קנצפולסקי.

עם זאת, סגל השחקנים המוגבל של באר שבע והבניה הרעה שלהם בקיץ שוב עמדו להם לרועץ כאשר אלה לא הצליחו לנצל זאת בכדי לכבוש. זה נגמר עם תוצאת תיקו שניה ברציפות ואיבוד נקודות נוספות בעונה שרק החלה.

הפועל ת"א? לה מחכה דרבי במחזור הבא. זה לא יהיה קל יותר עבורה ועבור אוהדיה. בדרך למאמן המפוטר הראשון העונה בליגת העל?