שריפה
שריפהצילום: אייסטוק

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות ממליצים לאוכלוסייה הרגישה להימנע משהייה שלא לצורך בחוץ בישובים הבאים: שפרעם, אלון הגליל, ביר אל מכסור, מצפה עדי ושמשית, זאת בעקבות שריפה באתר פסולת פיראטי בשפרעם.

במשרד להגנת הסביבה מדווחים כי בעקבות השריפה, החל מיום שישי האחרון, הגיעו אל מוקד הסביבה פניות על מפגעי ריח ודיווחים על תסמינים הבאים: צריבה בעניים, דמעה, קשיי נשימה, שיעול והתקפי אסטמה.

בעקבות כך ערך המשרד ניטור לבחינת איכות האוויר במרחב. לפי נתונים שמדדו כונני החירום הפרוסים בשטח, לא נמצאו ריכוזים גבוהים מאוד של חלקיקים נשימים ביישובים האלה, אך יחד עם זאת מורגשים ריחות חריפים של שריפת פסולת.

לאור כך, משרד הבריאות ממליץ לחולי לב ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון להימנע משהייה בחוץ שלא לצורך. ליתר האוכלוסייה מומלץ לצמצם פעילות גופנית בחוץ, לסגור חלונות ולהפעיל מזגן.

אתמול הוציא מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה צו מנהלי למניעה או לצמצום זיהום האוויר לעיריית שפרעם, שבו נדרשה לפעול להפסקת השריפה ולהסיר את המפגע באופן מיידי.

המשרד להגנת הסביבה ממשיך לעקוב אחר ביצוע דרישות הצו, במטרה לצמצם את המפגע ולשמור על בריאות ואיכות החיים של התושבים, ויפעל בהתאם לסמכויותיו.