ישראל ליבמן, מנכ"ל עמותת 'מקימי', מספר על השלכות התקופה הכלכלית הקשה העוברת על ישראל כפי שהדברים משתקפים בהתמודדויות של משפחות שעד לא מכבר לא נזקקו לעזרה כלכלית כלשהי.

"מרגישים את זה מאוד מקרוב. הרבה מאוד משפחות שמגיעות לאחרונה הם משפחות שלא היינו חושבים שיגיעו אלינו, אבל הרגל החיים שלהם היה לצרוך ולצרוך וזה הסתדר ושרדו, אבל היום, בגלל יוקר המחיה זה גורם להרבה משפחות לראות את המינוס בבנק טופח ולומר שאולי הם צריכים עזרה", אומר ליבמן.

לדבריו קיימים פתרונות כלכליים סדורים והכול למעשה תלוי אך ורק במשפחה עצמה שיכולה לסייע לעצמה לשנות מציאות ואת זאת על ידי הכרת מצבה הכלכלי לאשורו. "אנשים צריכים להסתכל לעצמם במראה. לא להסתכל על השכנים, אלא על עצמם ולומר שמה שיש לי, מה שאני מרוויח, מזה אחיה. לכאורה זה נשמע מאוד פשוט אבל היישום של זה מאוד קשה. כאן מגיע החיבור שלנו לעזור לאותן משפחות להתנהל נכון".

בימים אלה יוצא ארגון 'מקימי' במבצע 'פדיון כפרות' הקורא לציבור לסייע לארגון להמשיך בפעילותו מול המשפחות. הכספים מסייעים למשפחות להתמודד עם הוצאות החגים "הפדיון מביא למשפחות אור גדול למשפחות שהגיעו לאיזון כלכלי והחגים מגיעים וכדי שהם לא יפלו הם זקוקים למענקים שאנחנו נותנים להם לתקופת החגים". מעבר לכך, מספר ליבמן, הכספים מאפשרים לארגון לסייע בעזרה מקצועית למשפחות לאורך השנה כולה. "העזרה הזו עולה כסף וכדי לפתור את הבעיות מהשורש צריך להשקיע והציבור עוזר לנו דרך פדיון הכפרות לעזור למשפחות רבות".

לתרומת פדיון כפרות לארגון מקימי לחצו כאן

בדבריו מרחיב ליבמן גם על כספי פיקדונות שארגונו מעניק כחלק מהסיוע למשפחות ומתאר משפחה שחובותיה לגורמים שונים נאמדים בכמאה אלף שקלים וסכום ההחזר החודשי שלהם עומד על כ-6000 שקלים. "גם אם המשפחה הגיעה לאיזון והיא יכולה להחזיר 2000 שקלים בחודש, היא לא יכולה להחזיר 6000. מה שאנחנו עשים בעזרת כספי פיקדונות שאנשים מפקידים בידינו, אנחנו מעניקים הלוואה ללא ריבית למשפחה ונותנים לה להחזיר 2000 שקלים בחודש לפי היכולת ואנחנו מחזירים את החובות לבנקים".

כדי להשתתף בפרק זה של סיוע, מסביר ליבמן, יכול כל מי שיש בידו סכום כסף שאותו הוא שומר לצורך כלשהו והוא מוכן להפקיד אותו בידי 'מקימי' ללא ריבית הכספים מתקבלים ואיתם ניתנות הלוואות ומשפחות משוקמות, וכשהמשפחה המפקידה מבקשת את כפסה היא מקבלת אותו מיידית. "הרווח הגדול של מי שנותן פיקדונות הוא ריבית של חסד לאורך כל השנה".

ליבמן מספר על ההודעות שארגונו מקבל בכל ערב חגים ממשפחות שחשות שחייהן נצלו בזכות אותה הדרכה וליווי כלכלי שנעשה בעזרת הציבור במגוון דרכים.

לתרומת פדיון כפרות לארגון מקימי לחצו כאן