בראיון מיוחד לערוץ 7 מספר הרב יגאל לוינשטיין, ראש מכינת 'בני דוד' שבעלי, על אירועי אמש, כאשר דרכו לשיעור אותו התבקש למסור בתל אביב נחסמה בידי מפגינים, ורק בעזרת כוח משטרתי הוכנס למקום.

"זו הייתה חוויה מיוחדת. לא חוויתי חוויית אלימות אישית כי המשטרה התנהגה שם באופן מיוחד, הגנה עליי ושמרה עליי, גם בכניסה וגם ביציאה", אמר הרב לוינשטיין המציין כי הכנסתו למקום הייתה קשה מאחר ובין המפגינים לשוטרים התפתח עימות פיזי, אך הוא אינו יכול לשער כיצד היו מתפתחים הדברים ללא נוכחות המשטרה.

על תחושתו כלפי המפגינים באותה שעה, אומר הרב לוינשטיין כי הדברים חושפים עד כמה דמיונות מבלבלים. "הרי באנו ללמד יהדות בעיר הכי ליברלית שיש בה הכי הרבה אנשים שמתעניינים ביהדות, באנו ללמד שיעור בין ראש השנה ליום כיפור, ואני חושב שהם מפחדים מהתהליך הכללי של התחזקות היהדות בארץ, ובעיר תל אביב".

"תל אביב היא עיר ליבראלית והכוונה היא שכל הדעות צריכות להישמע וראוי שישמעו. פתאום הם נכנסו ללחץ כשעוד ועוד יהדות נכנסת. ממה הם מפחדים? זו בורות וחוסר ידיעה", אומר הרב לוינשטיין הסבור כי המפגינים אינם מייצגים את המיינסטרים התל אביבי. "רוב המיינסטרים הישראלי אוהב יהדות ומוקיר יהדות. הקבוצה המיליטנטית רואה את היהדות באופן מבהיל. הם מדברים על גזענות מול ערבים, מיזוגניות כלפי נשים, פגיעה בלהט"בים, הכול סיסמאות. אין להם שמץ של מושג מהי יהדות".

הרב לוינשטיין מספר על אירוע קטן בסופו של השיעור שבסופו של דבר התקיים כשמחוץ למבנה המפגינים צופרים בזמבורות ומנסים להפריע. בסופו של השיעור ניגש לרב לוינשטיין אחד הצעירים שנכחו במקום וסיפר לו שהוא נכנס פנימה אבל הוא מהם, מהמפגינים, "מסתערב"... והוא החליט להיכנס פנימה כדי להקשיב ולשמוע מה באמת יש לרב לומר ואחרי השיעור הוא מסכם ואומר שנהנה מהשיעור.

"אמרתי לו תקרא לכולם", אומר הרב. "אני חושב שמי שיש לו לב פתוח ונפש חפצה להקשיב מהי יהדות באמת. לא רק שלא ייבהל אלא יתאהב. כשאמת של תורה נוגעת בלב יהודי היא מעוררת את הלב היהודי. הרי כולם יהודים, גם אלה שבצד השני, אלה שמפגינים. גם הם מחפשים אמת".

על קריאות המפגינים כלפיו לצאת מתל אביב לירושלים, עלי או כל מקום אחר, אמר הרב: "אני חושב שזה נוגד את השקפת העולם העקרונית של המושג ליבראליות. הם מדברים על ליבראליות דמוקרטיה וחרות. החירות היא המוכנות שלי להיאבק על זכותך לדבר גם אם דבריך מקוממים אותי במאה אחוז. אם הם היו ליבראלים אמיתיים הם היו צריכים לשמוח שאני בא לתל אביב. הרי אני מקומם אותם, מרגיז אותם ואומר דעות הפוכות משלהם, והם היו צריכים להיות הראשונים לומר כל הכבוד שאתה מגיע לעיר הליבראלית הנושאת דגל הליבראליות הפלורליזם והחירות, ואנחנו מזמינים את מי שחולק עלינו במאה אחוז. זו ליבראליות. אבל זה הפסיק להיות ליבראליות והפך להיות השתקה, סתימת פיות, התרחקות מדמוקרטיה מחירות. זה הופך להיות יותר ויותר דיקטטורה וסתימת פיות ואני מקווה שתל אביב תחזור להיות ליבראלית".

הרב לוינשטיין התייחס גם לדרך לקרב ולייצר שיח אחר, קשוב ומכיל יותר, וציין כי תחושתו היא שההתעניינות בעולמה של יהדות הולכת וגוברת. "עוד ועוד אנשים רוצים אמת ולא הצגות וחיצוניות. הרב צבי יהודה לימד אותנו על שני הא'לפים אמונה ואהבה ואני חושב שצריך להוסיף עוד א', אומץ. לאורך זמן זה יתן פירות. לא צריך להיבהל ולא להתרגש. האמת לא פחדנית ולא ביישנית, אבל היא מתקדמת לאט. צריך להשמיע את הדברים ולומר אותם בטוב טעם בעומק וברצינות, להתייחס לכל אדם באופן הכי רציני, לא להיגרר לפרובוקציות ולמילים המכוערות".

הרב מספר על מעגלי שיח רבים שהוא נמצא איתם בקשר ובהם מתגלים היהודים במיטבם, המחלוקות קיימות אבל מתברר שאין מחלוקות בלבבות. "פגשתי את ראשי המפגינים בהמון מעגלים. בשיח פתוח וכן כל אחד אומר את אמת חייו וזה בסדר, יש מחלוקות וזה בסדר, טוב לשים על השולחן את המחלוקות וזה מצוין, אבל צריך לשמור על אהבה בלבבות וזה הסוד לחיות כאן ביחד".