ארי פולד
ארי פולדצילום: באדיבות המשפחה

עו"ד מוריס הירש, לשעבר הפרקליט הצבאי ביו"ש וכיום מלווה משפטית משפחות נפגעי טרור, חושף כי הרשות הפלסטינית הכפילה את משכורתו החודשית של המחבל שרצח את ארי פולד הי"ד.

עד כה עמד התשלום של הרשות הפלסטינית למחבל על 522 דולר וכעת, לאחר שהוכפלה, מדי חודש יקבל המחבל 1,044 דולרים.

ביום שישי הקרוב ימלאו חמש שנים להירצחו של פולד הי"ד בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון. פולד נדקר באכזריות על ידי המחבל חליל יוסף עלי ג'בארין.

בתיעודים שהתפרסמו מיד לאחר לאירוע, נראה פולד רודף אחרי המחבל ויורה בו, למרות פציעתו הקשה. פעולתו הנחושה מנעה פגיעה ביהודים נוספים והצילה את חייהם.

עו"ד מוריס הירש מסר לערוץ 7: "קשה להאמין שממשלת ישראל השלימה עם המצב שבו הרש"פ ממשיכה לתגמל מחבלים, וביניהם מחבלים רוצחים. כיום, הממשלה בקושי מיישמת את חוק הקיזוז, החוק שנחקק בשנת 2018 במטרה להעניש את הרש"פ בגין תשלומי למחבלים. אך חוץ מזה הממשלה אינה עושה דבר. כך למשל, הממשלה יכולה לקדם מהלך שבו הארגונים הפלסטינים שעוסקים ביישום מדיניות הרש"פ יוכרזו כארגוני טרור".

"צה"ל יכול לבצע מבצע לתפיסה והחרמה של הכספים שהרש"פ משלמת למחבלים, כך בפעולה אחת מתואמת, ניתן לתפוס כחמישים מיליון ש"ח של כספי טרור בלילה אחד ולמוטט את מערך התשלומים. אבל במקום לנקוט ביוזמה התקפית, ממשלת ישראל פשוט ממשיכה להזרים לרש"פ מאות מיליוני שקלים כל חודש, כאשר כספים אלה מהווים את המקור לתשלום תגמולי הטרור. כך, מתוך כל 100 ש"ח שהרש"פ משלמת למחבלים, ממשלת ישראל תורמת 60 ש"ח", דברי הירש.