אורי לב ארי בתגובה להחלטהבאדיבות המצלם

פרסום ראשון: היכל התרבות במועצה אזורית דרום השרון הודיע לארגון "אבן ישראל" שהכנס לבני ישיבות שעתיד להתקיים בכ"ז תשרי - לא יתקיים במקום.

הכנס אמור לעסוק בבירור סוגיות תרבותיות ועתידים להשתתף בו מאות בני ישיבה מהציונות הדתית. בין הנושאים: "הקרב על התודעה - מפעל ההתנחלויות הבא", "על מה שמסתירים מאתנו בניתוחים לשינוי זהות", "שורשי החשיבה של תנועת הלהט"ב", "האם יש דיפסטייט במדינת ישראל", "האומץ להחזיק עמדה", ועוד.

בין הנואמים בכנס, רבנים בכירים ביניהם, הרב חננאל אתרוג, הרב יגאל לוינשטיין, הרב יהושע שפירא, ואישי ציבור כמו אודי בן חמו, מתן פלג וד"ר טל קרויטורו.

במייל שהתקבל מהמועצה נכתב שהערכים המוצגים בכנס אינם מתאימים ופוגעים ברגשות הציבור: "בשם מועצה אזורית דרום השרון והעמותה לקידום חינוך תרבות וספורט ביישובי דרום השרון הריני להודיעך כי הזמנת האירוע שבוצעה שלשום מבוטלת בזאת. בשיחה ביננו טרם אישור ההזמנה אמרת שהאירוע המתוכנן להתקיים ביום 12.10.2023 מיועד לבני ישיבות וחשוב שהוא יתקיים בסמוך למועדי תשרי.

על סמך דבריך אלה אושרה בקשתך לשכור את אולם היכל התרבות. אלא שאמש נחשפנו לפרסומים מטעמכם לפיהם הכנס יעסוק בתכנים שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי המועצה ואם תושביה ואשר יש בהם כדי פגיעה ברגשות הציבור. דרום השרון הנה מועצה המקדמת ערכי שוויון בין כל האוכלוסיות והמשפחות מכל הסוגים והגוונים ולכן לא נוכל לאפשר קיומו של כנס כמפורט בפרסומים מטעמכם תחת קורת גג ביתנו".

בתגובה הודיע הארגון, באמצעות עו"ד זיו מאור, כי הודעת הביטול נדחית וכי היכל התרבות מחויב לקיים את הכנס במועדו. "הדבר נוגד במפורש את "חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים" (התשס"א-2000)", אומרים בארגון.

עוד נמסר מהארגון, כי היכל התרבות מחויב לקיים את הכנס במועדו. "לא יתכן שפעם אחר פעם מנסים לדחוק לשוליים דעות לגיטימיות ומהותיות, ולצייר אותנו כגזענים ושונאי אדם ובכך לברוח מדיון ענייני ולסתום פיות. אנחנו נצא למאבק משפטי ותקשורתי, אנחנו לא רוצים במאבק הזה אבל חוששים יותר מההשלכות שיהיו אם לא נצא אליו".