בראיון לערוץ 7 מתייחסת חברת הכנסת טלי גוטליב להחלטת הצבא לשלב חיילות בסיירת מטכ"ל, מהלך אותו היא מגדירה כ"מביך".

"אני מדברת כאישה שלא חשודה כנזקקת חלשה או חוששת מלהתפתח או לנהל קריירה, אבל לא בשם השוויון נפגע בביטחון ישראל. לכל בכוח מכניסים אישה לכל מקום, ליחידות מיוחדות שתנאי הסף שלהם מאוד מסוימים והיכולת הפיזית והמנטאלית הנדרשת הם כאלה וכאלה".

"אני אומרת לנשים באשר הן נשים, נכון שאנחנו יכולות לעשות הכול, אבל לא להידחף בכוח רק כדי להגיד שאנחנו שם. לא להידחף לסיירת מטכ"ל רק כדי להגיד שיש נשים בסיירת מטכ"ל", אומרת גוטליב ומציינת כי גם היום בתוך מסגרת הסיירת ישנם תפקידים המאוישים על ידי נשים "זה בסדר גמור אבל אם מדברים על הסיירת שיוצאת למבצע, ולא נדבר כאן על טיב המבצעים ועל היכולות הפיזיות הנדרשות לשם כך, אז עם כל הכבוד, לפעמים נדמה לי שאנחנו מאבדים את זה. החברה היא חברה שוויונית ואין דלת שלא נפתחת לאישה, אבל לא בכוח".

גוטליב מספרת על עברה שלה כמדריכת תותחנים לפני כשלושים שנה ומציינת כי היה זה תפקיד שנפתח אז לנשים והדברים פעלו באופן נכון וראוי. "אני שמחה ומאושרת על מאבקן של נשים שסללו עבורי ועבור נשים באשר הן את הדרך, אבל לא דומה טייס וחיל האוויר לסיירת מטכ"ל. אנחנו שומעים את זה מקצינים שונים. לא בכוח. אם יהיה תפקיד שמתאים לנשים בקשה, אבל לא בכוח".

בדבריה מביעה חברת הכנסת גוטליב חשש ממציאות של חית-למדיות, חיילות שעליהן ההחלטה שהן חייבות לעבור גם אם אין בהן את היכולת לעשות זאת באופן מקצועי.

לטעמה ולהבנתה המהלך כולו הוא "בגלל בג"ץ נקודה", כלשונה, ועם זאת היא מוסיפה ואומרת כי "אנחנו לא צריכים לשלם את מס השפתיים הזה כדי שתהיה אישה בסיירת מטכ"ל. אם תהיה מישהי בעלת יכולות בלתי רגילות ואכן תעמוד בתנאי הסף, ההתלמדות וההכשרה של לוחמי מטכ"ל, לא אתערב בעניין, אבל אם זה רק כי אנחנו חיילים אז עם כל הכבוד, לא. שיקולי הביטחון הם אחרים לגמרי".

בהזדמנות זו נשאלה חברת הכנסת גוטליב גם על גורלה ועתידה של הרפורמה המשפטית, בעיקר לנוכח התבטאותו של ראש הממשלה בארה"ב בעניינה. "הרפורמה אינה על השולחן. אמרתי את זה כבר לפני חמישה חודשים לפחות. זו הייתה החלטה של ראש הממשלה לסגת באופן חד צדדי מהרפורמה. בעיניי מותר לו, הוא ראש ממשלה שיכול לשקול שיקולים שונים, אבל כמו שאמרתי בישיבת סיעה לפני כחמישה חודשים, תהיו מספיק חזקים לומר את הדברים לציבור כפי שהם. מנהיג לא מפחד מבייס", היא אומרת וקובעת כי כאשר זו המציאות על נתניהו להכריז על כך בגלוי.

עם זאת היא מוסיפה: "כל הכבוד ליריב לוין שהיה מספיק אמיץ להתמודד עם מערכת המשפט על חולייה, אבל כל הכבוד לשופטי בית המשפט שהראו לנו שלמרות הרפורמה שנגעה בעניינים חשובים, הם הראו לנו מי יותר חזק ולמי יש כוח לשלוט בתקשורת ולמי יש כוח להפחיד את העם מממשלה נבחרת".

את דבריה היא מסכמת בקביעה: "שופטי בג"ץ ניצחו. הם ניצחו גם את נתניהו, לצערי".