נתניהו באו"ם
נתניהו באו"םפלאש 90

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו לקח איתו לאו"ם ממצא ארכיאולוגי מאתר 'תל יריחו' שהוכרז בסוף השבוע שעבר "אתר מורשת פלסטיני" על ידי ארגון אונסק"ו.

עדיין לא ברור אם נתניהו יעשה בו שימוש במהלך נאומו מחר (שישי) בעצרת הכללית אבל לערוץ 7 נודע כי בישיבת הממשלה האחרונה ביקש נתניהו - לאור שיח ער עם חלק מהשרים בנושא - לקבל לידיו לפני יציאתו לארה"ב נייר עמדה המייצג את העמדה הישראלית לפיה החלטה אונסק"ו היא עוול ומנוגדת לעובדות בשטח וכן ממצא היסטורי שיעיד על הקשר היהודי ארוך השנים למקום.

שר המורשת, עמיחי אליהו, העביר לידי ראש הממשלה נייר עמדה מפורט ואליו צירף מיצג היסטורי עתיק שמעיד על הקשר בין עם ישראל וארצו.

השר אליהו ציין כי בכוונתו להיפגש עם גורמים באונסק"ו לטובת מניעת הרס המורשת ברחבי יריחו. זאת לצד ההחלטה להשקיע מאות מיליוני שקלים למען פיתוחם ושימורם של אתרי המורשת במקום ובכל רחבי יו"ש.

"המורשת היא החוסן הלאומי שלנו, ואין לנו כל כוונה לוותר עליה, הניסיון להמציא מורשת לעם מומצא, לא יצלח", דברי השר.

מלשכת ראש הממשלה לא נמסר מענה לשאלה האם הנושא היה חלק משיחתם של בנימין נתניהו ומזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בפגישתם הלילה. נתניהו ביקר במהלך הפגישה את חד הצדדיות של האו"ם במקרים רבים - אך בהודעה שפרסמה לשכתו לא הוזכרה החלטת אונסק"ו.