הרב גיאמי על מהלך האחדות בחדרהבאדיבות המצלם

הציבור הדתי לאומי חבר יחד עם הציבור החרדי, הספרדי והליטאי וקהילות חב"ד בפתק אחד לקראת הבחירות לרשויות המקומיות.

הרב אפרים גיאמי ראש ישיבת ההסדר בגבעת אולגה בירך על ההסכם לאחדות השורות לקראת הבחירות לרשויות המקומיות. "זו אחדות היסטורית לעיר שיש לה עבר מפואר. חדרה זו עיר של מסירות נפש, אנשים מתו בביצות ובמחלות בשביל להקים את העיר הזאת", אמר הרב, "אנחנו יוצאים היום בבשורה גדולה לחדרה ולכל מקום בארץ.

"אנחנו נמצאים באתגרים לא פשוטים, עם ישראל עובר בירור עמוק ומורכב, אין דבר יותר גדול מכך שהציבור האמוני בעיר חובר יחד בכוחות משותפים. זכות גדולה יש לנו ואמון גדול בכוחות שאפשר עוד להצמיח בעיר ובכל מקום בארץ. ואיך נצמיח אותם ? רק על ידי מה שנלך כולנו יחד".

הרב ישראל אביטן יו"ר מאמינים בחדרה בירך גם הוא על ההסכם: "לאחר משא ומתן ארוך עם סיעת ש"ס - המחנה המאמין, ב"ה חתמנו אמש על הסכם לריצה משותפת. זוהי בשורה חשובה של אחדות לציבור האמוני בחדרה ואנו שמחים להיות חלק ממהלך שכזה. אנו מאמינים שזוהי הדרך הנכונה בעת הזו לקדם את המטרה הראשית שלשמה קמנו- חיזוק הצביון היהודי של העיר.

בנוסף, השגנו במשא ומתן הישגים גדולים ומשמעותיים ברמת הייצוג לציונות הדתית וצרכי התושבים והקהילות בעיר ואנחנו מברכים על כך - בגמר חתימה טובה".

יו"ר סיעת ש"ס בועז ביטון מספר על המהלך: "אחרי האיחוד בין ש"ס, דגל התורה, הבית היהודי, עוצמה יהודית, קהילות חב"ד, קהילת עולי צרפת והקהילה הקווקזית, גם מפלגת 'מאמינים בחדרה' מצטרפת לאיחוד הגדול".

"השלמנו את האחדות המלאה והכוללת בעיר מתוך מטרה משותפת לפעול כולנו יחד לטובת הציבור המאמין בחדרה. הוכחנו שבניגוד לערים אחרות ששם אנחנו מתבשרים על פיצולים ורשימות חדשות, כאן בחדרה הוכיחו כל הנציגים מכל המפלגות שאפשר ללכת באחדות מלאה מקיר לקיר".