חנוכת האמבולנס
חנוכת האמבולנסצילום: שגיב כהן

ניידת טיפול נמרץ ממוגנת ירי נחנכה אתמול לזכרו של לוחם הימ"מ ופראמדיק במד"א נעם רז הי"ד אשר נפל בפעילות מבצעית בג'נין.

הטקס התקיים בנוכחות בני משפחתו, ראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ, מנכ"לית אגודת ידידי מד"א בישראל אורלי אריאל, מנהל מרחב ירושלים במד"א אורי שחם ובכירים נוספים.

הניידת החדשה, שנתרמה ע"י תורם אנונימי משוויץ ואגודת ידידי מד"א בישראל, כבר החלה לפעול ומשרתת את תושבי עפרה כמו גם את משתמשי הצירים הראשיים ותושבי היישובים הנוספים במועצה האזורית מטה בנימין.

מיגון הניידת החדשה מעניק לצוות ולמטופלים הגנה מקסימלית ומאפשר הגעה בטוחה של צוותי מד"א לזירת האירוע וטיפול תחת כל איום תוך שימוש בציוד טיפול נמרץ המתקדם ביותר.

אשתו של נעם, אפרת רז, אמרה: "הניידת הזו שאנחנו חונכים כאן היום כבר הספיקה להציל חיים במעט הזמן שהיא משרתת את הצוותים, ואפילו להביא חיים לעולם כשנקראו לקבל לידה. אני מודה לכם צוותי מד"א, בשם המשפחה, על הענקת חיים לא רק לחולים ולמטופלים, אלא גם הפחת חיים בזכרו של נעם - אתם ממשיכים את דרכו".

ישראל גנץ אמר: "בין ראש השנה ליום כיפור אנחנו זוכרים כל יום שבקשת החיים שלנו היא מתוך תחושת שליחות. להיות כאן בטקס חנוכת ניידת שנקראת על שמו של נעם ה׳ יקום דמו, שכל חייו חי בתחושת שליחות למען עם ישראל וארץ ישראל- אין זמן יותר מתאים ליום המיוחד הזה להמשיך בדרך שלו - דרך של שליחות, למען האחר ולעזור לכל מי שניתן. אני מתפלל שבניידת הזו נשתמש רק לדברים טובים, ושהיא תציל הרבה חיים".

המנכ"לית אריאל אמרה: "נעם רז היה דמות מופת בעם ישראל כפראמדיק מד"א וכלוחם ימ"מ. אנו גאים להמשיך את דרכו של נעם בניידת טיפול נמרץ ממוגנת שתוצב בגזרת מטה בנימין, ותעניק טיפול מתקדם לתושבי האזור. אנו מודים לכל השותפים לתרומה ובטוחים שדרכו של נעם תלווה את כל העושים במלאכה".

מנהל מרחב ירושלים במד"א, אורי שחם: "צוותי מד"א שפועלים בגזרת בנימין מעניקים טיפול רפואי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע לתושבי המועצה האזורית. לצערנו חווינו בשנים האחרונות מספר אירועים קשים ומורכבים. הניידת החדשה תבטיח את ביטחונם הן של הצוותים והן של המטופלים בזירות אלו. אני מבקש להודות לאגודת ידידי מד"א בישראל ולתורם הניידת הממוגנת על שיתוף הפעולה ועל תרומתם המשמעותית שתסייע להציל חיים ברחבי המועצה".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר באירוע: "נעם רז ז"ל היה איש משפחה, לוחם מהמעלה הראשונה ופרמאדיק שרבים חייבים לו את החיים. הנצחת מורשתו של נעם על גבי ניידת הטיפול נמרץ המיוחדת הזו היא הדרך הצנועה שלנו כמגן דוד אדום להוקיר לו תודה על פועלו למען מדינת ישראל. צוותי מד"א למודי ניסיון בטיפול בזירות פיגועים ואירועים קשים ולא פעם אף תחת אש וסיכון חיים. ניידת הטיפול הנמרץ ממוגנת הירי החדשה תסייע ותחזק את היכולת של מד"א כך שצוותי הרפואה יוכלו לטפל ולהציל את חייהם של חולים ופצועים בזירות מורכבות תוך שמירה על חייהם וחיי החולים והפצועים".