מתוך השידור
מתוך השידורצילום מסך

מומחים בתיק דומא, בהם עורכי דינו של עמירם בן אוליאל קיימן הערב (חמישי) משדר מיוחד בשידור חי שבו הציגו את כל השאלות בתיק דומא.

המשדר מגיע בעקבות הביקורת הקשה גם מתוך הציונות הדתית על תומכי המאבק ועל אלה שתרמו למענו של מי שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

במהלך המשדר שאלו הצופים בטוויטר, בפייסבוק וביוטיוב שאלות וקיבלו עליהן מענה.

את המשדר הנחה סמנכ"ל ארגון חוננו, אורי קירשנבאום, ובין המשתתפים בו ניו עו"ד עדי קידר שייצג את הקטין בתיק, ועו"ד יצחק בם שייצג את בן אוליאל במשפט.

אלפי בני אדם כאמור תרמו תוך יממה סכום של יותר ממיליון שקלים לעמירם בן אוליאל, שהורשע בשתי ערכאות ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה. במטה "צדק לעמירם" מבהירים "לא ננוח ולא נשקוט עד שהצדק יצא לאור".

בן אוליאל הודה בעבר ברצח ואף שחזר את המעשה. תחילה, הוא הורשע בבית המשפט המחוזי בלוד ב-2020 אחר כך נגזרו עליו שלושה מאסרי עולם ועוד 20 שנות מאסר. בהמשך ערער בן אוליאל על הרשעתו ברצח, אך בית המשפט העליון דחה את הערעור פה אחד. בית המשפט פסל במהלך משפטו את ההודאות שניתנו במועד השימוש באמצעים המיוחדים, קרי עינויים, אך אישר את ההודאות שנגבו מבן אוליאל לאחר מכן.

בימים האחרונים חתמו חברי כנסת מהקואליציה, פרופסורים ורבנים על עצומה הקוראת להשוות את תנאי המאסר שלו לאסירים שמרצים עונשי מאסר על עבירות דומות. על העצומה חתמו בין היתר ארבעה חברי כנסת מהליכוד – עמית הלוי, אריאל קלנר, ניסים ואטורי ואביחי בוארון – חברת הכנסת לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית ועשרות אנשי אקדמיה.

לדף הקמפיין של המטה לחצו כאן