בזמן שהרחוב הערבי מאס בו, בעולם הוא זוכה לעדנה מחודשת. אבו מאזן
בזמן שהרחוב הערבי מאס בו, בעולם הוא זוכה לעדנה מחודשת. אבו מאזןצילום: פלאש 90

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא הערב (חמישי) נאום בעצרת הכללית של האו"ם במהלכו תקף את ישראל ושלח רמז עבה מאוד לסעודיה באשר להסכם נורמליזציה עם ישראל.

"מי שחושב ששלום יושג במזרח התיכון מבלי להעניק לעם הפלסטיני את זכויותיו הלאומיות הלגיטימיות הוא הזוי", טען אבו מאזן.

הוא הוסיף, "ישראל פירקה את הסכמי אוסלו, ועדיין יש לנו תקווה שתיישם את ההחלטה להפסיק את הכיבוש באדמתנו. אנחנו רוצים להיות מוגנים מהתוקפנות המתמשכת של צבא הכיבוש ושל המתנחלים הישראלים הטרוריסטים. עמנו מגן על מולדתו ועל זכויותיו הלגיטימיות באמצעות התנגדות עממית בדרכי שלום".

"ממשלת הימין הגזענית בישראל ממשיכה לתקוף את עמנו, להרוס בתים ורכוש. נגיש תלונות לבית הדין הבין-לאומי בהאג על הפשעים שבוצעו ועדיין מבוצעים נגדנו", טען.

הוא תהה, "אני לא מבין למה ארה"ב ומדינות אירופה לא ששות להכיר במדינת פלסטין. אני קורא למדינות שעדיין לא הכירו בפלסטין כמדינה - להכיר בה ולהעניק לה חברות מלאה באו"ם. מה הסכנה שיש בכך? האם יש בכך סכנה כלשהי? אנחנו קוראים לכם לנקוט בצעדים שירתיעו את ישראל".

אבו מאזן גם קרא לקיים ועידת שלום בין-לאומית ואמר כי היא עשויה להיות "ההזדמנות האחרונה לשמר את פתרון שתי המדינות ולהימנע מהידרדרות המצב".

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן הגיב: "אבו מאזן, שרק לפני מספר שבועות הגן על היטלר והאשים את היהודים בשואה, עמד היום כאן על בימת האו"ם וקרא לטרור הרצחני הפלשתיני 'התנגדות שלווה'".

"אבו מאזן הוכיח היום שוב בשקריו ותמיכתו בטרור, שהוא מנותק לחלוטין מהמציאות ושהוא לא רלוונטי. במקום לתת לו כבוד, מנהיגי העולם צריכים לגנות אותו בחריפות ולפעול להדחתו", דברי ארדן.