צפו: ברכה המונית בכותל בהובלת הרב שמואל אליהובאדיבות הקרן למורשת הכותל המערבי

אתמול היינו בסליחות שהם כנראה הגדולות ביותר בעולם (בנתיים). אנשים רבים התכנסו בכותל המערבי "כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִסָּפֵר מֵרֹב". הם התכנסו השנה לסליחות בכותל ובמקומות אחרים בארץ ישראל, אבל הפעם הם גדשו את כל רחבת הכותל, את כל הגגות, את כל המעברים. אשריהם ישראל.

חברים רבים שלחו לי תמונות שבהם אלפים רבים נעצרו בכניסה לעיר העתיקה מרוב מתפללים, והם השתתפו בסליחות שנשמעו והוקרנו על חומות העיר העתיקה. מסתבר שרחבת הכותל קטנה מידי לגודל אהבת עם ישראל את ה', כנראה הגיע הזמן לעלות קומה.

אחד הדברים המרוממים ביותר שיש הוא לראות את האלפים שיש להם 'כיפות כותל' שמעידות כי המתפללים הללו לא הולכים ביום יום עם כיפה, ואנו עלולים לשפוט אותם חלילה לכף חובה.

זכיתי להיות על במת התפילה וראיתי עשרות אלפי אנשים כאלו, וכשאתה רואה את הדבקות והדמעות שלהם אתה מבין שהאמת האמיתית שלהם היא לא הראש המגולה אלא הלב הטהור והאוהב. הכמיהה לדבקות באלוקים שמביאה אותם מכל קצווי הארץ.

מי שהיה בסליחות לא היה יכול לפספס את התפילה "אֱלֹהֵינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם שִׁית שָׁלוֹם בֵּינֵינוּ" שנאמרה שלוש פעמים על ידי שליח הציבור. זו הייתה תפילה לאחוה בעם ישראל, תפילה לאחדות. ואתמול התברר למעלה מכל ספק כי הרוב הגדול של עם ישראל רוצה אחדות.

הסליחות בכותל המערביבאדיבות המצלם

אמר לי הרב דניאל סטבסקי הבוקר כי היה צריך את הסליחות הללו כדי לטהר את האויר במדינת ישראל. להסיר את הקטרוג של כל אלה שמדברים על שתי מדינות לשני חלקי עם ישראל. הקטרוג שלא אלה מאחינו שמשווים את האחים שלהם לגרועים שבגרועים שבאויבנו.

אלוקים לא מואס תפילת רבים, והיו שם רבים מאוד שהתפללו. כל חלקי העם. אין ספק שהתפילות הללו אהובות על ידי אבינו שבשמים. אין ספק שה' ישמע תפילתנו ויחתום את כל עם ישראל כולו לחיים טובים ולשלום. "וְיֵעָשֹוּ כֻלָּם אֲגֻדָּה אֶחָת לַעֲשֹוֹת רְצוֹנְךָ בְּלֵבָב שָׁלֵם".