אוהדי באר שבע
אוהדי באר שבעצילום: פלאש 90

הפעם האחרונה בה נפגשו הפועל באר שבע והפועל פתח תקווה במסגרת המחזור הרביעי של ליגת העל בכדורגל, הייתה בעונת 1995/6, אז הן נפרדו בתיקו 0:0 באצטדיון ווסרמיל הישן שבבאר שבע.

הערב (מוצאי שבת) השתיים נפגשו שוב במסגרת המחזור הרביעי של ליגת העל בכדורגל, במשחק אותו אירחה פתח תקווה.

העולה החדשה ממלאבס כיבדה את כוכבי העבר שלה שזכו באליפויות בשנות ה-60 ושחקניה לבשו את מדי הרטרו של הקבוצה מפעם, זו שזכתה ב-3 אליפויות רצופות וגידלה את השחקנים הטובים ביותר בישראל. אולי אלו גם החולצות שנתנו לה את הכוח אך נדמה כי בעיקר זו הייתה חולשת היריבה שממול - פתח תקווה, שחזרה לליגת העל אחרי 8 שנים בליגה השניה וכמעט שכבר ירדה לליגה א', השיגה את ניצחונה הראשון העונה והראשון אחרי 8 שנים בליגת העל עם 0:1 גדול על הפועל באר שבע.

פתח תקווה פתחה את המשחק רע ולאחר 18 דקות הייתה בפיגור שחקן כשעידן ורד הורחק בכרטיס אדום ישיר.

דווקא בפיגור שחקן החלה פתח תקווה להשתלט על המשחק ובדקה ה-39 הצליחה להשוות את סך השחקנים שעל הדשא, כאשר מראינו באריירו מהפועל באר שבע הורחק בכרטיס אדום ישיר גם הוא.

במצב שכזה, כשבאר שבע לא מצליחה לסכן ולו פעם אחת את שערה של העולה החדשה, הגיע אבי ריקן הוותיק והטוב ועשה את ההבדל כולו עם שער ניצחון בדקה ה-55.

באר שבע סופגת הפסד ליגה ראשון העונה אחרי שתי תוצאות תיקו ומתרחקת עוד קצת מהחלק העליון של הטבלה.

במשחק נוסף הערב שהתקיים במסגרת המחזור הרביעי של ליגת העל בכדורגל, הפכה פעם נוספת העונה הפועל חיפה פיגור לניצחון. הפעם האדומים מחיפה עשו זאת להפועל חדרה כשהפכו פיגור מוקדם כבר במחצית הראשונה בדרך לניצחון ליגה שלישי העונה עם 2:1. הפסד רביעי ברציפות להפועל חדרה.