מיטה בבית חולים, אילוסטרציה
מיטה בבית חולים, אילוסטרציהפלאש 90

צעירה בת 18 ששהתה במיון לפני ניתוח בבית החולים מאיר, נדהמה לגלות שבכיר ארגון הטרור של גוב האריות, ח'אלד טבילה, שוכב במיטה לצדה כשהוא מלווה בשני חיילים וקשור עם חתיכת בד למיטה.

טבילה נעצר לאחר שכוחות הביטחון כיתרו את ביתו בשכונת רפידיא בשכם בשבוע שעבר עד שהסגיר עצמו לאחר שנדרש לצאת.

אמה של הצעירה, דנית גרינבוים, סיפרה לחדשות 12 על החוויה הלא נעימה שהיא ובתה עברו לצד המחבל. "הכניסה שלו למיון הייתה מאוד דרמטית. הוא הגיע עם ארבעה לוחמים עם נשק מכוון עליו, וצרח בלי הפסקה צעקות של מחאה. בשלב מסוים נשארו רק שני לוחמים, והצעקות פשוט לא הפסיקו, היינו איזה חצי שעה בהלם ולא אמרנו כלום".

היא הוסיפה: "זיהיתי שזה האיש שאני קוראת עליו בכותרות וקלטתי שאומנם הוא עם נשק מכוון עליו, אבל הוא לא היה קשור או אזוק, אלא עם חוטי בד בלבד".

גרינבוים סיפרה: "הצעתי לחיילים לשתות ולאכול ושאלתי אותם למה אין אזיקים, המחבל צרח והשתולל על המיטה, והוא בשנייה מאבד פה שליטה. אז החייל אמר לי שאין בצבא דבר כזה אזיקים, יש אזיקונים".

"אז שאלתי אותו למה אין אזיקונים, זה בד אתה רואה שהוא לא קשור. הוא אמר לי שבזמן המעבר לבית החולים לא היה להם את הציוד הנדרש או אזיקונים אז הם אילתרו רצועות בד".

תגובת דובר צה"ל: "העצור היה תחת שמירה מלאה לאורך כל שהותו בבית החולים. במהלך מתן הטיפול הרפואי הוסרו אזיקי העצור. במידה והייתה מתקבלת בביה"ח בקשה מטעם המשפחה לשינוי מקומה של המטופלת, הדבר היה נשקל ע"י ביה"ח. הטענה כנגד אמירת הלוחמים על חוסר באזיקונים נבדקה ואינה מוכרת".

מבית החולים מאיר נמסר: "מדובר בעצור שהגיע בליווי צה"לי לקבלת טיפול במיון. במשך זמן הטיפול הוא היה מעורפל הכרה, טופל מספר שעות ללא אשפוז ושוחרר. האחריות והשמירה על מטופלים אלו היא של צה"ל.