ישראל גנץ ודודו סעדה
ישראל גנץ ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית מטה בנימין לקראת הבחירות.

"מטה בנימין היא המועצה האזורית הגדולה בישראל: מונה כ 82,000 תושבים בשטח של כמיליון דונם, הטרוגנית - יש בה חרדים וחילונים ודתיים בגוונים שונים וכולם יחד ארץ ישראל היפה. תפקיד ראש המועצה הוא תפקיד מאתגר וקשוח. וגם זכות עצומה. כל העולם מתעניין במה שקורה בבנימין. בנימין חורטת על דגלה שותפות ישראלית אמיתית, חיבור לשורשים, לערכים ולארץ ישראל וזה מקרין לכל מדינת ישראל".

ישראל משתף: "זכיתי להתפלל ביום הכיפורים בישיבה של אבי 'מעלה אליהו' בתל אביב. הגיעו לשם תושבים מכל הארץ והיו שם עוצמות גדולות של תפילה. נכון, יש מורכבויות, וצריך להגביר את האור ולהרבות אהבה. נעשה הכל להיות גשר חיובי".

"להיות ראש מועצה ביו"ש שונה מלנהל עיר במרכז הארץ. לנו יש שני ראשי ממשלה. אחד מהם זה יהודה פוקס אלוף הפיקוד. חייבים לפרק את המינהל הקהילתי לטובת תושבי יו"ש. אנחנו רוצים שהמפלגה של ראש הממשלה ושרי הממשלה יהיו אחראים על החיים שלנו. ב"ה זכיתי להיות שותף בהקמת בממשלת ימין שחרטה על דיגלה את חיזוק ההתיישבות. בחודשים האחרונים אושרו עשרות אלפי יחידות דיור, הוקצו שבעה מיליארד ש"ח לכבישים ביהודה ושומרון. הממשלה הנוכחית ביטלה את חוק ההתנתקות, אישרה את חומש, הסדירה עשרה יישובים. ואנחנו רק בתחילת הדרך".

"הרב אלי סדן אמר שכשיש שני מתמודדים, אז ראוי לתמוך במי שרוצה להמשיך בתפקידו. ובצדק. ראש מועצה זה פוזיציה שלוקח שנים ללמוד אותה. מטה בנימין זו מערכת ענקית שמנהלת כמיליארד שקל בשנה. צריך להכיר את דרך הפעולה, צריך את הקשר עם משרדי הממשלה לדעת איך עובדים מול השרים, מול המנכ"לים, והפקידות המקצועית. בחמש השנים האחרונות עשינו מהפך אמיתי בבנימין".

על רעיון פיצול המועצה לשניים, להפריד את יישובי גוש מערב בנימין: "לא אפשרי, לא ישים, ורע מאוד לתושבים. אנחנו כבר שנה עובדים על מודל ניהול אזורי, לכל אזור יש מנהל מטעם המועצה שעובד בקשר מול הנהגות היישובים. אנחנו מחזקים את הקשר לשטח. אנחנו מתקרבים לתושב ונותנים לו את השירות הכי טוב שיכול להיות".

"כשנכנסתי לתפקיד היו בבנימין כ- 60 אלף תושבים, אנחנו מתכננים למעלה מ -20 אלף יח"ד במטרה להגיע ל -150 אלף תושבים .נושא הכבישים הוא נקודת חוזק אצלנו ב"ה. לוקח 7 שנים משלה התכנון ועד הביצוע, והכבישים בבנימין בבנייה. מתכננים רכבת מהעיר מודיעין לכיוון מודיעין עילית, דרך צומת שילת, להתקרב למערב בנימין. הדבר הזה בבדיקות תכנוניות. ויש תוכניות מתקדמות להעביר רכבת קלה מכיוון נווה יעקב אל שער בנימין דרך היישוב אדם".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט

האזנה נעימה