קובי אלירז ודודו סעדה
קובי אלירז ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את קובי אלירז המתמודד בבחירות הקרובות לראשות המועצה האזורית מטה בנימין.

"מרוץ קשה ומתיש, אבל יש הרבה תומכים. הנהגת ההתיישבות המבוגרת יותר, אני קורא להם 'הדור המשופם' נתן לי את ברכת הדרך. הם מכירים התיישבות, הם מכירים חזון, ואסטרטגיה. הם מבינים לאיפה המועצה הולכת. ראש המועצה המכהן הנוכחי נע כרגע סביב ה 40% שזה מעט. הוא עדיין מוביל עלי אבל צמצמתי את הפער, ויש עוד 30% מתושבי בנימין שלא הכריעו מה יצביעו".

על דברי הרב אלי סדן, שראוי למכהן בתפקיד להמשיך בתפקידו הוא אומר: "אני חושב שניצלו פה את הרב אלי סדן. הוא גם יהודי מבוגר וגם לא במיטבו. הצליחו להיכנס אליו ולקבל ממנו סוג של ברכת הדרך. גם אני הייתי יכול לקבל ממנו ברכת הדרך. הנהגת ההתיישבות המבוגרת יותר, אני קורא להם 'הדור המשופם' נתן לי את ברכת הדרך. הם מכירים התיישבות, הם מכירים חזון, ואסטרטגיה. הם מבינים לאיפה המועצה הולכת".

על קמפיין החינוך בו יצא עם שלטי חוצות: "זהו קמפיין פנים בניימיני. יצאתי לעורר את הציבור, זו תפקידה של המועצה. שום מילה נגד עובדי ההוראה או המוסדות שעושים עבודה מסורה. מערכת החינוך בבנימין בינונית. המעונות, הגנים השירות והתמיכה, מצב בתי הספר והנראות שלהם - האם יש חזון לבנימין בחינוך? אני באתי לשנות".

"נפתלי בנט מינה אותי לטפל בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C , אבל לא עשה עם זה שום דבר. ההתקשרות בינינו הייתה קצרת מועד, אכזבה מאוד גדולה מבחינתי. יש לי כעס גדול מאוד או אכזבה מאוד גדולה מזה שהוא השתמש בדבר הזה כקרדום לחפור בו. זה אירוע דרמטי. מי שלא מבין את זה לא מסתכל 20 30. 40 שנה קדימה ומבין שאנחנו לא יכולים לוותר על השטח הזה. גם מהסיבה של נחלת אבותינו והציווי התורני והחזון הגדול שלנו ועד לפרקטיקה הממשית הביטחונית. מי שלא מטפל בזה בעצם מחמיר את הבעיה וזה מה שקורה כרגע בשטח לצערי".

"יש לנו ראש מועצה שהוא אדם חביב ונחמד ובעל מידות ולדעתי מסור וגם עובד מאוד טוב, לפחות ככה נראה. ויש לו גם צוות לא רע. מצד שני, התוצאות הם מאוד דלות. למה? ואין שום קשר למינהל האזרחי. זה לעיתים דווקא נותן ייתרון, אפילו שיש שם כמה באגים רציניים שדורשים תיקון, בסוף צריך מחוז שיטפל. ולמה תוצאותיו כל כך דלות? כי הוא החליט החלטה לא נכונה - לקחת את כל הכוח מהיישובים ולהגיד אני יודע לנהל את היישובים. לי יש תשובה אחרת לדבר הזה: שרי מאות. תכפיל את הכוח על ידי העם. אל תיקח את הכוח אליך. המועצה ענקית - מתחילה בירושלים מסתיימת בתפוח 51 יישובים פרוסים על שטח ענק. חוץ מזה91 כפרים פלשתיניים נושקים אליך ב A+B. נוסעים באותם כבישים, מזהמים את מי התהום, שורפים זבל, המועצה לא מצליחה לטפל בהכל כי ראש המועצה טובע, לכן אני אומר להכפיל את המועצה, כי זה מכפיל כוח, פשוטו כמשמעו".

הוא פונה ישירות: "ישראל ידידי שלום. אני חולק עליך באופן מהותי על מודל הניהול שלך. לצערי הרב אני לא שומע ממך על אף שאני שומע שאתה אומר את זה לפעמים בחוגי בית סגורים. אני לא שומע מיוחד בגלוי איזשהו חזרה בך ברצון לנהל את הישובים מחדש, לתת להם כוח, להפוך אותם למכפיל כוח. קיבלת על זה ביקורת רבה. אני אומר לך באופן אמיתי - לא תצליח. אנחנו לא. אנחנו לא עירייה. בסוף לכל יישוב יש DNA ייחודי משלו, תן ליישובים כוח, תכפיל אותם, תן להם מודל שמצליח תפסיק להתעסק איתם בקטנות, תן להם לעוף".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקקאסט

האזנה נעימה