איימן עודה
איימן עודהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

המפלגה הקומוניסטית ומפלגת החזית הדמוקרטית לשלום ולשיוויון (חד"ש) בהנהגת חבר הכנסת איימן עודה, מגנות את הנורמליזציה בין ישראל לסעודיה.

בהודעה משותפת שפורסמה מטעמן באתר "אל-ג’רמק" נאמר, כי הנורמליזציה בין ישראל לסעודיה בשושבינות הממשל האמריקני מהווה "תוקפנות מסוכנת נגד העם הפלסטיני ומכה קשה נוספת לעניין הפלסטיני במסגרת הניסינונות לחסלו באופן סופי".

"לא תהיה נורמליזציה ולא יהיו שלום ויציבות כאשר פוסחים על הזכויות הלאומיות הלגיטימיות של העם הפלסטיני", הדגישו שתי המפלגות שהוסיפו: "אנו מצפים מהכוחות הלוחמים הפעילים בזירה הפוליטית הפלסטינית לפעול נגד כל נורמליזציה המתקיימת על בסיס נטישת זכויות העם הפלסטיני, והכוחות הערביים והבינלאומיים הפרוגרסיביים יעמדו לצדם ויעמדו בסולידריות עם מערכתם בשלב רגיש זה".

לדברי המפלגה הקומוניסטית וחד"ש הנורמליזציה ביחסים בין ישראל לסעודיה מעניקה חותמת של לגיטימציה ערבית ל"ממשלת המעבר הפשיסטית הימנית, הקיצונית והמסוכנת ביותר בתולדות ישראל, ממשלת הסיפוח, הנצחת הכיבוש וההתנחלות, ותוכניות הטרנספר המוצהרות, החיסול האתני של העם הפלסטיני, העליונות היהודית האתנית הבוטה, ממשלת חיסול הסוגיה הפלסטינית וחיסול מוחלט של שאיפות העם הפלסטיני להגדרה עצמית, השגת עצמאות וסיום הכיבוש".

"הדבר המסוכן ביותר הוא שעסקת נורמליזציה כזו, אם תתקיים, תהווה חבל הצלה לממשלת נתניהו-בן גביר, המתמודדת עם בידוד בינלאומי הולך וגובר בשל אופייה הפשיסטי וחסר התקדים בקיצוניותה, ובה בעת מתמודדת עם משבר פנימי עמוק כתוצאה מהפגנות ברחוב הישראלי בעקבות חקיקת ההפיכה השיפוטית הפשיסטית. עסקה כזותהיה מתנה סעודית לנתניהו שיציגה כהישג מדיני כדי לסיים את בידודו הבינלאומי ולפתור את המשבר הפנימי שלו".