נבחרת הנוער. תארח טורניר יוקרתי ב-2027
נבחרת הנוער. תארח טורניר יוקרתי ב-2027צילום: רויטרס

מחיר ההצלחה. ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א, הודיע היום (שלישי) על קיום טורניר היורו, אליפות אירופה בכדורגל לנבחרות עד גיל 19 בשנת 2027 בישראל.

אחרי הקיץ הנהדר שעבר על הנבחרות הצעירות של ישראל, כאשר נבחרת הנוער הגיעה עד למקום השלישי בטורניר המונדיאליטו הראשון שלה בהיסטוריה והנבחרת הצעירה הגיעה גם היא עד חצי גמר אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, שם הפסידה לאנגליה, כעת קוצרים בהתאחדות לכדורגל ובישראל את הפירות עם אירוח הטורניר היוקרתי ביותר לנבחרות עד גיל 19.

בתום פגישה בלימסול שבקפריסין, הודיעו באופ"א על קיומם של התחרויות האירופיות השונות בשנים הקרובות במספר מדינות, ביניהן ישראל שתארח את הטורניר היוקרתי בשנת 2027.

כזכור, זו לא הפעם הראשונה בה ישראל מארחת טורניר אירופי יוקרתי, כאשר ב-2013 אירחה זו את אליפות אירופה עד גיל 21, אז זכתה באליפות נבחרת ספרד החזקה.

שינו זוארץ, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, בירך על הבחירה בישראל כמארחת הטורניר ואמר: "הבחירה במדינת ישראל ובהתאחדות לכדורגל לארח את טורניר גמר אליפות אירופה עד גיל 19 היוקרתי ב-2027 היא עדות מרגשת נוספת להערכה הגדולה לה אנו זוכים מצד אופ"א. בכל פעם בה ניתנה לנו הזכות לארח טורניר משמעותי הצבנו רף גבוה וקבענו סטנדרטים מחייבים".

זוארץ לא שכח להודות למי שבין היתר בזכותם חווית הצפייה בכדורגל באצטדיונים השונים בארץ היא מהטובות באירופה, כשאמר: "חלק גדול בהצלחה הזאת הוא הודות לקהל הישראלי ולאהבה הגדולה שלו לכדורגל, שמגיע למשחקים בהמוניו, תומך בנבחרת שלנו ויוצר חוויה בלתי נשכחת לכל המשתתפים. עבדנו קשה כדי לזכות באירוח - ועל כך מלוא הערכתי לאחראים. נעבוד קשה פי כמה כדי להבטיח שהיינו ראויים לו כהתאחדות וכמדינה. אנחנו כבר מתרגשים".