בני הנוער והרב נחשותן
בני הנוער והרב נחשותןצילום: מושב תקומה

בני ובנות הנוער של מושב תקומה, המושב הראשון בנגב, ציינו 77 שנים לעליית גרעין המייסדים לנקודת ההתיישבות המקורית בסומרה , בשדות עוטף עזה.

עשרות בני ובנות הנוער, צעירים ומבוגרים יחדיו מהמושב השתתפו באירוע המרגש, בהובלת רב המושב הדתי הרב שמואל נחושתן, חלקם דור רביעי לתקומה.

בני הנוער יצאו באישון לילה מהמושב וצעדו ברגל עד לבית הביטחון הישן במושב שהוקם דאז והיה מיועד לשמירה, זהו השריד היחידי לנקודת ההתיישבות המקורית. שם קיימו תפילת שחרית חגיגית ברוב עם, כמו המייסדים דאז בתש"ז, והוקרא השיר ''אחת עשר הנקודות'' של פוצ'ו המספר את סיפור העלייה על הקרקע בידי המתיישבים. "אירוע חשוב זה עתיד להפוך למסורת", אומרים במושב.

מושב תקומה הוקם במסגרת מבצע י"א הנקודות שקמו בלילה אחד במוצאי יום כיפור תש"ז, על מנת להרחיב את ההתיישבות היהודית בנגב והכללתו במדינת ישראל העתידית. חברי הגרעין היו ילידי הארץ בני הפלוגה הדתית בבת גלים, חברי המחלקה הדתית בפלמ"ח מביריה, ושורדי שואה מאירופה. בבוקר שאחרי הקמת הנקודה הגיעו נציגי הסוכנות היהודית עם ספר תורה וכולם חגגו יחד את הקמת תקומה בהכנסת ספר תורה ותפילה.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, מסר לערוץ 7: ''לרגל יום הולדתם, אני רוצה לברך את תושבי תקומה היקרים שימשיכו לעשות חיל, להעמיק שורשים ולהמשיך במסורת חשובה זו המקנה לדור העתיד שלנו את ערכי הציונות וההתיישבות''.