זירת הטבח בבסמת טבעון
זירת הטבח בבסמת טבעוןצילום: דוברות מד"א

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי קיים הערב (רביעי) הערכת מצב בנקודת המשטרה בכפר בסמת טבעון לאחר הרצח המזעזע שאירע במקום.

"נחצה פה קו אדום. מי שביצעו את הרצח הזה הם מחבלים, מבחינתנו זה פיגוע. משטרת ישראל תעשה הכל כדי להגיע לרוצחים", אמר שבתאי.

למקום הגיע גם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שספג זעם רב מצד התושבים. אחד מהם קרא לעברו: "זה יגיע למגזר היהודי, זה לא יגמר".

התושב קרא לעבר השר: "בשביל מה הוא בא לפה? מה יש פה, תיאטרון? הגיע הזמן שהשר הזה ילך הביתה. בושה וחרפה למדינת ישראל".

בן גביר עזב את המקום לאחר זמן קצר במהלכו קראו לעברו תושבים שהוא אינו רצוי.

הנרצחים הם חמישה מבני משפחת דלאיקה שנורו למוות בביתם. צוות מד"א שהגיע למקום קבע את מותם של ארבעה גברים ואישה אחת. גבר נוסף, בן 49, פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם בחיפה.

בעקבות האירוע עלה מספר הנרצחים בחברה הערבית ל-186.

מחקירת האירוע עלה כי שני חשודים רעולי פנים נכנסו לתוך בית משפחה, ירו בנשק ארוך לכל עבר ופגעו בכל יושבי הבית. החשודים נמלטו לכיוון בית העלמין הסמוך, וכוחות גדולים של המשטרה חיפשו אחריהם.

פראמדיק מד"א עופר ויניק סיפר: "מדובר באירוע קשה מאוד. במקום הייתה המולה רבה. 6 פצועים סבלו מפציעות חודרות בגופם. מיד התחלנו בבדיקות רפואיות, לצערנו 4 גברים ואישה היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם. גבר בן 49 שנפצע באורח בינוני מפונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים".

חובשי הצלה מוטי רוטמן ואבי בויאר הוסיפו: "הגענו לזירה קשה מאוד בה מצאנו 4 גברים ואישה מחוסרי הכרה עם חבלות חודרות בגופם לאחר שנפגעו באירוע אלימות, למרבה הצער בשל אופי הפציעות הקשות, נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותם בתום בדיקות רפואיות".

מוקדם יותר הבוקר חוסל ביריות בחיפה העבריין עאטף אבו כליב כבן 50, בן למשפחת פשע מוכרת בעיר ובמשטרה בודקים האם יש קשר בין המקרים.

במשטרה חושדים בנוסף כי אבו כליב נרצח כנקמה על רצח של בן למשפחת פשע יריבה שהתרחש לפני מספר ימים.