הפגנה נגד ניאו נאצים באירופה
הפגנה נגד ניאו נאצים באירופהצילום: iStock

תנועת הימין הקיצוני Artgemeinschaft, הדוגלת באידיאולוגיה נאצית, הוצאה מחוץ לחוק בגרמניה והמשטרה פשטה על עשרות משרדים ובתים של חברי התנועה.

שרת הפנים הגרמניה ננסי פזר סיפרה כי חברי התנועה ניסו להנחיל אידיאולוגיה נאצית וגזענית לצעירים וילדים, ולכן היא הוצאה אל מחוץ לחוק. "מדובר בקבוצה בעלות דעות גזעניות ואנטישמיות עמוקות. היא מנסה להקים אויבים חדשים לחוקה. הוצאתם אל מחוץ לחוק היא עוד מכה קשה נגד הקיצוניות הימנית ונגד מציתי האש האינטלקטואלים שממשיכים להפיץ אידיאולוגיות נאציות עד היום", אמרה פזר.

על פי החשד לפחות 150 בני אדם היו חברים בתנועה הניאו נאצית ששמה בגרמנית הוא תרגום של "קהילה גזעית".

בהודעת משרד הפנים הגרמני נמסר כי משטרת גרמניה פשטה היום על בתים ומשרדים של חברי התנועה ב-12 מדינות ברחבי גרמניה, והחרימה חומרי תעמולה ששימשו את חברי הקבוצה. על פי החשד ניסו חברה הארגון הניאו נאצי הגרמני להחדיר את האידיאולוגיה הנאצית בקרב ילדים וצעירים באמצעות קיום אירועי תרבות ציבוריים ושימוש ברשתות החברתיות. ראשי הארגון כינו את עצמם "הקהילה הפגאנית הגדולה ביותר בגרמניה".

גם אתר האינטרנט של הארגון נסגר לאחר הוצאתו אל מחוץ לחוק. שרת הפנים פזר בירכה על סגירת הארגון הניאו נאצי והוסיפה כי "Artgemeinschaft היא אחת הקבוצות הניאו-נאציות הוותיקות ביותר בגרמניה. היא מילאה תפקיד מפתח בחיבור בין קבוצות ימין קיצוני וניאו-נאצי שונות בגרמניה".