מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, דביר עמיאור, שוחח עם ערוץ 7 מחוץ לבית החולים הדסה עין כרם שם ליווה את החניכים מבית שמש שנפצעו בהתהפכות האוטובוס סמוך לאשתאול.

"בסיומו של מסע פתיחת שנה מאוד עוצמתי וחזק התבשרנו שאוטובוס שלנו נקלע לתאונת דרכים ומספר רב של חניכים פונו לבתי החולים. שלחנו צוות שהגיע לזירת התאונה להיות עם החניכים ואנחנו הגענו לבתי החולים, קיבלנו את החניכים שהגיעו עם האמבולנסים וליווינו אותם לחדרי הטיפול ואחרי כן גם את המשפחות", מספר עמיאור.

הוא מדגיש, "אנחנו מרגישים חסד גדול שסיימנו את האירוע הזה כך. הוא היה יכול להיגמר בצורה יותר קשה. המדריכים והקומונר שהיה באוטובוס התנהלו בצורה מופתית. הם ליוו כל חניך למרות שחוו בעצמם אירוע קשה והם שמו את עצמם בצד".

לדבריו, אנשי התנועה זכו גם לתמיכה רבה מצד אנשי בני עקיבא שחוו אירוע התהפכות אוטובוס לפני כשנתיים, וסייעו מניסיונם בדרכי ההתמודדות.

כעת, אומר עמיאור, ממשיכים ללוות את החניכים. "היה מפגש יחד עם של השירות הפסיכולוגי בבית שמש והעובדת הסוציאלית של התנועה יחד עם החניכים שחזרו מהמסע ולא היו על האוטובוס ומחר ניפגש עם אלה שהיו. אנחנו נכונים לתת את כל החיבוק לחניכים ולמשפחות".

בתאונה נפצעו 50 ילדים - אחד מהם באורח קשה - כולם מסניף רמת בית שמש של תנועת אריאל. צוותי מד"א טיפלו בפצועים ופינו אותם לבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים. מרבית הפצועים שוחררו לבתיהם.

פראמדיק מד"א אושרי אדרי וחובשי מד"א ישי גליק ושמואל פשקוס, סיפרו: "הגענו מהר למקום וראינו את האוטובוס הפוך על צידו בואדי סמוך לכביש. מתוך האוטובוס יצאו כל הנוסעים רובם יצאו לבד וחלקם חולצו, נהג וילדים בני 8 עד 12, כולם היו בהכרה מלאה. ביצענו מיון ראשוני לנוסעי האוטובוס, 2 מהילדים סבלו מחבלות קשות. אחד מהם עם חבלה רב מערכתית והשני עם חבלה בבטן, הענקנו להם טיפול מציל חיים ופינינו אותם במהירות לבית החולים כשמצבם קשה. בחדר הטראומה אחד מהם הורדם והונשם. פצוע נוסף פונה במצב בינוני וכ- 30 פונו במצב קל עם חבלות יבשות".

מחקירה ראשונית עלה כי אוטובוס שהגיע מכיוון נס הרים בכביש 395 אל הצומת, סטה ימינה לצד הדרך והתהפך, מסיבה שטרם התבררה. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות התאונה.