ניידת משטרה באוסטרליה. אילוסטרציה
ניידת משטרה באוסטרליה. אילוסטרציהiStock

פול איירה, תושב ניו סאות' ויילס באוסטרליה, ישלם פיצויים למשטרה המקומית לאחר שהחליט לביים את חטיפתו והעמיד את השוטרים על הרגליים למבצע חיפושים נרחב.

על פי כתב האישום בתאריך 31 בדצמבר 2022 שלח איירה הודעת טקסט לבת זוגו בה התחזה לאחד החוטפים, סיפר לה כי בן זוגה נחטף "ואנחנו נחזיק בו עד הבוקר". בת זוגו המבוהלת מיהרה להודיע למשטרה המקומית על החטיפה, והמשטרה המקומית פתחה במבצע חיפושים נרחב בניסיון לאתר את איירה מנמנם בתוך הטנדר שלו בעיר הולדתו דפטו.

על פי כתב האישום השוטרים השקיעו 200 שעות עבודה משטרתית, שהסתכמו בסכום של 16,218 דולר אוסטרלי על שכר השוטרים, השגת רישומי טלפון ואמצעי מעקב דיגיטליים. העיתון המקומי "אילאווארה סטאר" דיווח כי איירה סיפר לשוטרים תחילה כי "נחטף על ידי קבוצה של גברים בעלי מראה מזרח תיכוני, ששיחררו אותו מאוחר יותר", אך מאוחר יותר הוא נעצר בעקבות חקירת משטרה בה התברר כי בדה את הסיפור מליבו.

המשטרה הגישה נגדו תביעת פיצויים על הוצאות מבצע החיפושים הנרחב שהתקיים אחריו. השופט מייקל אונג תיאר את מעשיו של איירה "מתועבים" ופסק לו 350 שעות עבודות שירות ופיצויים של 16,218 דולר אוסטרלי (10,334 דולר) למשטרה המקומית. "מעשיו של איירה נבעו מהסיבה הכי פחות משכנעת שאי פעם נתקלתי בה", כתב השופט בגזר הדין.