ראש עיריית אלעד
ראש עיריית אלעדצילום: אהרון קרון, פלאש 90

הקרב המוניציפאלי באלעד: מועמד ש"ס לראשות העיר אלעד יהודה בוטבול סבור כי הקהילה הליטאית באלעד תתמוך בו.

זאת, לדבריו, חרף ההסכם שנחתם לפני שבועות אחדים בין דגל התורה לשלומי אמונים על תמיכה במועמד האגודאי לראשות העיר, ראש העיר המכהן ישראל פרוש.

"בקהילות הליטאיות כולנו יודעים את השבר הגדול שיש לדגל התורה, ששברו הסכם איתנו וחתמו עם פרוש", אמר הבוקר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"אני יכול לומר לכם שכבר היום אני יושב עם קהילות ליטאיות מרכזיות באלעד, שגבאי ורבני הקהילות נמצאים איתנו לא רק בקשר, אלא יתמכו. לא יכול לומר שמות, רק לציין שמדובר בקהילה הליטאית הגדולה בעיר", הוסיף.

לדבריו, "השיא עוד לפנינו". לשאלה האם הוא סבור שינצח, השיב כי "בעזרת ה' אני ראש העיר הבא. רק אתמול קיבלתי מכתב בכתב ידו של הרב שלמה מחפוד, חבר מועצת חכמי התורה, ומכתבים בכתב ידם של של שלושת גדולי רבני יהדות תימן שמביעים בי תמיכה".

"נכון, אמנם ברק צברי סגר עם ראש העיר ישראל פרוש, אבל בבחירות האחרונות לכנסת ש"ס קיבלה כ-60 אחוזים מקולות התושבים, מול יהדות התורה שקיבלה כ-35 אחוזים. הקולות של ברק צברי כבר אז היו כלולים בתוך יהדות התורה, ובכל זאת היינו בכזה פער", הוסיף בוטבול, שציין כי "הציונות הדתית שתומכת בי – זה סוג של החזרת עטרה ליושנה. בקדנציות הראשונות הם היו עם ש"ס ואז עברו לצד של ישראל פרוש, ועכשיו עברו אלינו".

בוטבול נשאל מדוע יש להחליף את פרוש והשיב: "הדבר המרכזי שמפריע לכל תושב באלעד, שגם משתקף בסקרים, זה החוסר טיפול וההזנחה שהיה בנוער שנפלט ממסגרות החינוך.

"זאת בעיה שגדלה וגדלה, וזה מפריע לכל הצדדים – גם לנערים כמובן וקל וחומר לתושבים, שזה מציק. כל רבני הקהילות שמים את האצבע על זה. מעבר לזה, גם מוסדות החינוך שלנו לא קיבלו שום אפשרות להתפתח ואפילו הפריעו להם בזה".