בונים סוכות למען העולים
בונים סוכות למען העוליםצילום: באדיבות המצלם

חברי הגרעין הישראלי "שכן קרוב" בהובלתו של יוסי דרמר, שמעו כי קהילת העולים החדשים מאתיופיה כמעט ולא מכירים כלל את מצוות הסוכה, והחליט לעשות מעשה, לבנות סוכה לדוגמא במרכז הקליטה.

לדבריהם, העולים היו רגילים עוד משנות ההמתנה בגונדר ובאדיס אבבה, לכך שבונים רק סוכה אחת גדולה משותפת לכל הקהילה, ולכן כלל לא התכוונו לבנות סוכה פרטית לעצמם.

במקביל לבניית הסוכה, שליח היהדות מטעם הסוכנות הסביר לעולים על המצווה החשובה ולימד אותם את פרטיה. לאחר מכן פורסם שחברי הגרעין מארגנים רכישה מרוכזת של סוכות ואף ידאגו להבאת הסוכות אל דירותיהם של העולים ויסייעו להם בבניית הסוכות.

בימים הסמוכים לסוכות הביא יוסי דרמר עשרות סוכות למרכז הקליטה וחברי הגרעין הישראלי "שכן קרוב" בסיוע מתנדבים נוספים משדרות ומיישובי הסביבה בנו ביחד עם העולים את כל הסוכות.

השנה, בנוסף לכעשרים סוכות שניבנו על ידי חברי הגרעין, בסיוע המתנדבים משדרות ומשבי דרום במרכז הקליטה באיבים, בנו חברי הגרעין סוכות נוספות עבור משפחות שכבר סיימו במהלך השנה האחרונה את תקופת שהייתם במרכז הקליטה באיבים, ועברו לגור בדירות שרכשו ברחבי הארץ.

בבאר שבע, במרכז הקליטה "נורית" ובמקומות נוספים בעיר בנו חברי הגרעין 4 סוכות, ובשדרות בנו 3 סוכות, זאת כאמור בנוסף לכעשרים סוכות שניבנו על ידם באיבים.

"למעשה, אנחנו לא עושים כל כך הרבה" אומר דרמר, "בסופו של דבר העולים החדשים הרי משלמים מכיסם עבור רכישת הסוכות, בונים אותן בעצמם (בסיוענו), ובהמשך חוגגים בהן את החג. עצם ההיכרות והמגורים המשותפים שלנו ביחד, ישראלים ותיקים ועולים חדשים, רק חשפו אותנו ואותם לנושא, ובתיווך ובסיוע מינימאלי שלנו בוצע הדבר".

בונים את הסוכה
בונים את הסוכהצילום: באדיבות המצלם
דרמר והחבר'ה ליד הסוכה
דרמר והחבר'ה ליד הסוכהצילום: באדיבות המצלם